;
  • Oklejanie samochodów Wrocław

    Oklejanie samochodów Wrocław
    Proponujemy Państwu usługę oklejania samochodów Wrocław, skuteczną i tanią formę reklamy, która przyniesie wymierne korzyści każdej firmie…

  • Oklejanie witryn

    Proponujemy Państwu oklejanie witryn Wrocław, sklepów, banków, restauracji, szyb lokali usługowo - handlowych czy powierzchni biurowych na terenie Wrocławia i nie tylko. Wykonujemy…

  • Szyldy reklamowe

    Szyld reklamowy, szyldy Wrocław to najbardziej popularna forma reklamy i bardzo popularna fraza wpisywana w Google.  Szyldy Wrocław to podstawowe oznaczenie miejsca prowadzenia…

Aktualności

Makiety domów

makiety domowBardzo wielu hobbystów, jak również dopiero początkujących modelarzy, pasjonuje się wykonywaniem budynków. 

Makiety architektoniczne

Makiety architektoniczneAbyśmy mogli przedstawić ofertę cenową na wykonanie makiety, potrzebne nam są dokładne informacje na jej temat.

Reklama Wrocław

reklama wroclawMamy wiele form reklamy zewnętrznej do dyspozycji. W Internecie bardzo często szukając informacji na temat reklamy wizualnej wpisujemy następujące frazy lokalne: reklama Wrocławoklejanie witryn Wrocław, reklama na samochodach Wrocław, oklejanie aut Wrocław, tablice reklamowe Wrocław, banery Wrocław, szyldy reklamowe Wrocław, kasetony reklamowe Wrocław. Te frazy (dotyczą reklamy zewnętrznej) ułatwiają nam znalezienie odpowiedniej informacji w internecie. Wykonujemy strony internetowe Wrocław z CMS Joomla. Wiecej na ten temat zapraszamy na podstrone pt.: Tworzenie stron Wrocław.

reklama Wroclaw

Przykład dbania o wizerunek - reklama Wrocław

reklama Wroclaw

Fraza reklama Wrocław w wydaniu pomalowanej ściany ma odczuwalny oddźwięk społeczny.

Reklama zewnętrzna Wrocław daje ogromne możliwości kreacji. Na nośnik reklamowy patrzymy przeciętnie przez 3-5 sekund – więc nie przesadź z informacjami. Wybór dokonywany przez konsumenta w epoce samoobsługi jest całkowicie wizualny, co daje reklamie zewnętrznej przewagę apetyczności, przedstawiając produkt większym niż jest w rzeczywistości, w pełnej kolorystyce, z widocznym opakowaniem i marką. Oklejanie aut, kasetony reklamowe, banery reklamowe czy duże tablice reklamowe nie są czymś nowym, są od wielu lat i przekazują nam treści, grafikę w miejscach nieraz przez nas niespodziewanych.

Skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań reklamowych, bądź zamów specjalny plan reklamowy na specjalne potrzeby. Poniżej opisujemy najkorzystniejsze na rynku systemy przekazu.

Nasze propozycje

oklejanie samochodow wroclaw

Oklejanie samochodów Wrocław

Nasza pracownia Reklam Zewnętrznych proponuje Państwu usługę oklejania samochodów Wrocław. Bardzo popularna i skuteczna reklama na samochodach czy innych pojazdach przyniosła wielu firmom wymierne efekty.

 więcej...

oklejanie witryn wroclaw
Oklejanie witryn Wrocław

Odpowiednio oklejona witryna Wrocław, przeciąga uwagę Klienta i daje możliwość szybkiego informowania otoczenia np.: o aktualnej ofercie promocyjnej. Istnieje wiele sposobów oklejenia witrym oraz wiele odmian materiałów w tym celu użytych.

 więcej...

szyldy wroclaw 2


Szyldy reklamowe

Szyldy Wrocław to podstawowe oznaczenie miejsca prowadzenia każdej działalności gospodarczej, występująca jako element wolnostojący lub wiszący na elewacji budynku.

 więcej...

reklama wrocław

Tablice reklamowe

Tablice reklamowe Wrocław wykonujemy na indywidualne zamówienie. Oferujemy tablice reklamowe jedno i dwustronne, trwale związane oraz nie związane z gruntem, na jednym lub kilku słupach.

 więcej...


Kasetony reklamowe

Zajmujemy się projektowaniem i wykonastwem kasetonów reklamowych Wrocław z profili aluminiowych o powierzchni reklamowej:jednostronnej i dwustronnej.Kaseton składa się z bocznych ścianek wykonanych z profilu aluminiowego (10, 14, 16 cm).

 więcej...

Projektowanie www

Tworzenie stron Wrocław

Ogromne możliwości, HTML, PHP, niezrównana wydajność MySQL, JavaScript, Flash, ASP. Wszystko, czego Ci jeszcze trzeba, to fachowa wiedza pozwalająca wykorzystywać ten potencjał!

 więcej...

wizytowki Wroclaw 2
Projekt i druk wizytówek

Wizytówka to ważny element prezentacji naszej osoby i firmy. Projekt wizytówki powinien być prosty; informacje czytelne, podkreślające prestiż i pozycje firmy. Proponujemy Państwu do każdego zamówienia projekt gratis.

 więcej...

ulotki wroclaw

Projekt i druk ulotek reklamowych

Ulotka jest jedną z najpopularniejszych form reklamy i może być skutecznym, środkiem komunikacji z Klientem. 

więcej...

SEO wykres


Pozycjonowanie Wrocław

Jeśli nie ma Twojego strony internetowej w wyszukiwarce Google, to tak jakby Cię nie było w Internecie! Tak sądzi wiele osób. Wypromowanie firmowej strony WWW w Google, to dziś jedno z najważniejszych zadań każdego specjalisty działu marketingu.

 więcej...

Samoch tylna szyba reklama
Reklama Wrocław

Wykorzystaj to miejsce na reklamę Twojej Firmy! Tylna szyba samochodu jest najczęściej oglądanym miejscem w ruchu kołowym! Posiadamy w swojej ofercie specjalne folie samochodowe, które pozwolą nam stworzyć okno reklamowe w Państwa samochodzie.

reklama Wrocław

reklama WrocławKosztem 250 tys. zł Gdynia będzie promować się w pierwszym sezonie nowego serialu produkcji TVN. Miasto pojawi się co najmniej 30 razy w 13 odcinkach serialu "Aż po sufit!" (http://www.press.pl)

„Zamość twierdza otwarta” to hasło ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej Zamościa, która rozpocznie się w środę 15 lipca. Kampania „Zamość twierdza otwarta” potrwa do 15 sierpnia br. Ma charakter wizerunkowy. 15- i 30-sekundowe spoty pojawią się w 23 stacjach telewizyjnych (głównie tematycznych). Autorem spotów jest firma BieniekFilm. Całkowity koszt emisji kampanii to ponad 429 tys. zł. Pieniądze pochodzą z bonusu udzielonego miastu w ramach unijnego projektu „Zamość miasto UNESCO, Pomnik historii RP produktem turystycznym polskiej gospodarki” (http://www.press.pl)

reklama WrocławReklama Wrocław - Reklama upominkowa
Reklamę upominkową definiuje  jako: środek w ramach reklamy, promocji uzupełniającej i ogólnej motywacji, który wykorzystuje towary użytkowe z wydrukowaną nazwą, logo lub przesłaniem firmy i uruchamia proces komunikacji.
Równocześnie podkreśla się, że w przeciwieństwie do wielu innych środków promocji, jest ona bezpłatna. Z tego powodu można traktować ją jako czystą reklamę, promocję uzupełniającą, a nawet jako narzędzie public relations. W żadnej z tych dziedzin nie jest jednak dostrzegana jako ważna. Tymczasem dla firmy potraktowanie reklamy upominkowej jako jednego z kluczowych narzędzi może być bardzo opłacalne.
Spróbujmy ocenić jej przydatność według kryteriów normalnie używanych do oceny wszystkich środków reklamy.

Zasięg reklamy.
Ponieważ jednostkowe koszty towarów użytkowych (atrakcyjny kalendarz czy teczka dyplomatka) są dość duże, to zasięg reklamy upominkowej musi być bardziej ograniczony niż ma to miejsce w przypadku reklamy telewizyjnej czy prasowej.
To sugeruje, że speciality advertising ma sens tam, gdzie firmie zależy na dotarciu do świadomie wybranego środowiska, a nie do odbiorcy masowego.
Czas dotarcia do odbiorcy.Przygotowanie reklamy upominkowej obejmuje, obok okresu przygotowań projektu, czas produkcji  oraz dystrybucji. Pożądane efekty pojawiają się wtedy, gdy uruchamiane przez firmę działania promocyjne będą miały charakter długofalowy.

Dotarcie z bieżącą informacją wymagać będzie innych środków – np. prasy codziennej.Pojemność reklamy.Reklama upominkowa podobna jest do reklamy ulicznej. Nie ma w niej miejsca na wyjaśnienia dotyczące oferty firmy, przydatności produktu etc.Częstotliwość lub czas ekspozycji reklamy.Reklamę upominkową wyróżnia spośród pozostałych środków reklamy to, iż daje ona szansę ciągłego oddziaływania w danym okresie, czyli pewien czas stałej ekspozycji. Bardzo często okazuje się , że popielniczka czy kalendarz jest dużo lepszym środkiem promocji niż totalna reklama telewizyjna.Koszt. Jest on wysoki, o ile dotyczy towarów użytkowych. Można jednak porównać go z kosztem bezpłatnego przekazywania próbek w ramach promocji uzupełniającej.

W reklamie upominkowej jest jednak szansa na trafniejszy dobór adresatów. Koszt dotarcia do nich może więc być rzeczywiście niższy niż w warunkach reklamy masowej (przy życiu TV i innych mediów).W świetle podanych kryteriów można stwierdzić, że reklama upominkowa z wydłużonym czasem ekspozycji, jest przydatna przede wszystkim jako narzędzie do przypominania. W  tej funkcji nie można znaleźć odpowiadającego jej substytutu , zwłaszcza jeżeli uwzględnimy, że oferowane przedmioty mają charakter użytkowe. Adresat ma więc powód do szczególnego interesowania się tym medium reklamy.

Dobrym narzędziem  oceny przydatności środków reklamy są nie tylko powyższe analityczne kryteria, ale także różne modele wyrażające ogólną ideę procesu oddziaływania środków reklamy.Popatrzmy na dwa podstawowe z tych modeli i na ich tle spróbujmy ocenić reklamę upominkową. Jeżeli przyjąć powyższe modele jako trafnie określające kolejne etapy w reagowaniu konsumenta z jednej strony, a w oddziaływaniu środków promocji z drugiej strony , to okaże się , że reklama upominkowa daje szanse na doprowadzenie do działania (model AIDA) lub zakupu (model hierarchii efektów). Równocześnie reklama ta, poprzez pozytywny, użytkowy charakter przekazywanych potencjalnym odbiorcom przedmiotów, może wywoływać tak istotny proces komunikacji efekt pozytywnej skłonności ( model hierarchii efektów) czy też preferencji i przekonania – jeśli równocześnie adresat miał pozytywne doświadczenia z kontaktów z firmą stosując reklamę upominkową.

W każdym przypadku reklama upominkowa może służyć głównie osiągnięciu raczej końcowych niż początkowych efektów  w przedstawionych modelach. Jeżeli jednak uzyskanie efektów stałej świadomości danej firmy wśród odbiorców czy potencjalnych odbiorców uznany za samodzielny cel procesu komunikacji, to reklama upominkowa może być podstawowym środkiem.Można też popatrzeć na reklamę upominkową ze względu na jej przydatność jako narzędzia  użytego komplementarnie w stosunku do innych środków promocji Dobrze służy na przykład stymulacji sprzedaży  osobistej. Upominki w postaci udostępnianych kalendarzy mogą uzupełnić reklamę masową, ponieważ  można w nich zawrzeć dość czytelne przesłania reklamowe nie budząc zniechęcenia adresatów.

Reklama upominkowa, poprzez swój bezpłatny charakter, daje się zastosować także jako narzędzie wspierające public relations, gdyż tworzy postawy zgodne z celami tej działalności. Stosując reklamę upominkową należy kierować się następującymi wskazówkami:1. Jej ograniczony zasięg sugeruje, że wybierać trzeba ten środek wtedy, gdy firma potrafi zidentyfikować indywidualnych odbiorców według listy adresowej. Ma to wielki sens na rynkach środków produkcji lub bardziej precyzyjnie – na rynkach zorganizowanych.2. Ponieważ dobrze pełni ona rolę przypominającą, nadaje się do utrwalania korzystnych kontaktów z dotychczasowymi odbiorcami.3. Jeżeli ma być wykorzystana ze względu na walor użytkowy oferowanych przedmiotów, konieczne jest dostosowanie ich do potrzeb potencjalnych odbiorców (np. warto pamiętać, że w wielu krajach publiczne palenie papierosów jest źle widziane, wobec tego popielniczka oraz zapalniczka nie mają sensu jako reklama upominkowa).

Takie podejście do wyboru upominków reklamowych jest zupełnie odmienne niż tradycja praktykowana w wielu firmach nie tylko polskich, ale także zagranicznych. Produkuje się tam „na skład” różne przydatne gadżety w nadziei , że spodobają się temu czy innemu potencjalnemu odbiorcy. Trzeba tu podkreślić, że w użytku znajduje się około 15 000 różnego rodzaju upominków reklamowych. Jest więc wśród czego wybierać. 4. Jeśli potencjalne koszty reklamy upominkowej mogą zniechęcać do jej stosowania to trzeba pamiętać, że rozmaitość dostępnych produktów pozwala nawet najbiedniejszej firmie na swobodny ich dobór.5. Wreszcie należy wkomponować reklamę upominkową w całość narzędzi upominkową w całość narzędzi communication – mix aby służyła świadomie formułowanej strategii firmy.

reklama WrocławIdentyfikacji wizualnej w internecie

Tworzenie identyfikacji wzualnej w internecie to budowanie  odpowiednej strategii komunikacji wizualnej zewnętrznej  i wewnetrznej.
Wybór strategii kreowania wizerunku jest zalezna od grupy odbiorców firmy  oraz od strategii działania firmy. Inaczej będziemy projektować wizerunek internetowy firmy, która dział częściowow w internecie a inaczej dla firmy działającej tylko w internecie.
W pierwszym przypadku należy opierać się na dotychczasowym wizerunku i zmiany projektować tak, aby aby całość wizerunku w internecie była spójna z wizerunkiem w tradycyjnych mediach.

W drugim przypadku firma działająca w internecie, powinna poszukać prostych, łatwo zapamiętalnych znaków/kształtów, tak aby wyróznić się na tle innych firm i być łatwiej  rozpoznawalnym w sieci www. Kształtowanie wizerunku w internecie  powinno sie rozpoczynać od identyfikacji kluczowych czynników decydujących o wyborach klientów dokonujących zakupów. Te czynniki decydują o odpowiednim pozycjonowaniu firmy  w internecie.

Skuteczne pozycjonowanie wymaga jednoczesnego spełnienia dwóch warunków. Po pierwsze, firma powinna być zróznicowana, odróżniać się w sieci www oraz mmieć własny niepowtarzalny wizerunek. Po drugie, to zróznicowanie musi być cenione przez Klientów.

Wraz z rosnącą popularnością portali społecznościowych, takich jak Facebook, budowane wizerunku firmy lub marki w internecie rozszerzyło się także do tworzenia specjalnych kont społecznościowych i łączenia ich z aktualnymi stronami www.Wizerunek powinien być spójny  nie tylko na stronie firmowej, ale również w innych obszarach social mediów. W szczególności ważne jest budowanie marki na portalach społecznościowych, branżowych, blogach i forach dyskusyjnych.
Budowanie wizerunku w internecie to długotrwały proces, który wymaga rzetelnego i swiadomego zaprojektowania, wdrożenia a nastepnie badania komunikatów wizualnych przekazywanych przez internet. Aby system wizualny w internecie był włąściwy komunikacyjnie i przyniósł firmie korzyści, potrzebny jest kompleksowy plan działania.

reklama WrocławMody i trendy – chwytaj je lub twórz własne

To media, a ściślej dziennikarze, mają zasadniczy wpływ nie tylko na uwydatnienie tego, co dzieje się w polityce czy gospodarce, ale także na kształtowanie trendów społecznych, mód i specyficznych potrzeb. Jest to SZANSA , którą możesz , a nawet musisz wykorzystać.

Dla wielu miast, które dotychczas znajdowały się cieniu innych, większych bardziej znanych – moda jest okazją nie tylko do pokazania się w mediach, ale także do tworzenia własnej niepowtarzalnej oferty.Potencjał medialnego rozgłosu tkwi w jego PERSWAZYJNEJ I KREATYWNEJ SILE.

Dlatego, to co jest najbardziej kuszące i atrakcyjne, to fakt, że za pośrednictwem mediów możesz świadomie tworzyć własną rzeczywistość i własne mody.
Dzięki wykreowanym w mediach nowym trendom, do grona miejsc o wysokiej atrakcyjności mogą dołączyć miasta, które dotychczas nigdy nie znalazły się w tradycyjnym przewodniku czy w ofercie biur podróży. Tkwiły nie tylko na turystycznej i medialnej banicji, ale nic nie wskazywało na to, że kiedykolwiek z niej wyjdą.

Nie musisz być wierny wąskiemu gronu mediów, z którymi współpracujesz zazwyczaj. Współpraca z mediami to NIE MONOGAMIA.

Sięgaj po media, które sprawia, że usłyszy o Tobie cały kraj.

Istotą kreowanie publicity jest skuteczna i zaplanowana współpraca z mediami. Wymaga ona z jednej strony monitoringu mediów , czyli śledzenia wszystkiego, co ukazuje się w mediach i dotyczy obszarów istotnych z punktu widzenia miasta.

Z drugiej, obejmuje świadome kreowanie medialnego wizerunku miasta – czyli aktywne podejmowanie i utrzymywanie kontaktów z dziennikarzami, reagowanie na konkretne zapytania ze strony mediów, wyjaśnianie nieścisłości i przekazywanie, przy okazji każdego istotnego przedsięwzięcia, materiałów prasowych.

Każde miasto funkcjonuje w jakimś otoczeniu medialnym. Podobnie jak każda inna organizacja. W tym otoczeniu znajdują się: agencje prasowe, dzienniki regionalne, ogólnopolskie, tygodniki opinii, prasa biznesowa, czasopisma, w tym magazyny lifestylowe, prasa kobieca i towarzyska, prasa dla mężczyzn, magazyny studenckie, kulturalne, turystyczne, prasa branżowa, hobbystyczna, o podróżach zróżnicowane w swym charakterze i tematyce stacje radiowe i telewizyjne , a w nich audycje, bloki informacyjne, programy oraz Internet, który z racji swojego nieprawdopodobnego rozwoju i możliwości dystrybucji informacji stanowi niesamowite wyzwanie dla publicity. Różne media karmią się innymi rzeczami i mogą wchłonąć różnego typu informacje.

To od ciebie zależy, w JAKI SPOSÓB, KIEDY I KOMU będziesz przekazywał określone materiały i tematy.W zależności od tego jakich rezultatów i efektów się spodziewasz, w taki sposób powinieneś dobierać media i prowadzić z nimi swoisty flirt!

Ważne jest, abyś pracował nad ciągłym poszerzaniem grona dziennikarzy, do których warto, abyś docierał ze swoimi przekazami. Powinni w nim znaleźć się dziennikarze, zajmujący się m.in. turystyką, kulinariami, sportem, sprawami społecznymi, gospodarką, polityką, podróżami, kulturą, sztuką, edukacją, rynkiem pracy, nieruchomościami, ochroną środowiska, nowymi technologiami, nauką.

Ludzie jako ikony

Skąd pochodzi Adam Małysz? Oczywiście z Wisły. Skąd znamy Wadowice? Każdy Polak wie, że tam urodził się Karol Wojtyła. Skąd pochodzi Mozart – z Salzburga. A Fryderyk Chopin – z Żelazowej Woli.

To automatyczne skojarzenia.

Postaci historyczne i współczesne, prawdziwe i fikcyjne mogą silnie identyfikować miasto. Co więcej, silnie wpływać na sposób, w jaki jest postrzegane i oceniane.

Szczególną rolę odgrywają tu współcześni celebryci, którzy pochodzą z miasta, tworzą bądź działają w mieście. „Współczesny” ma tu oczywiście swoje ramy czasowe i z dnia na dzień może zostać „historycznym”. Ale nie o dokładność po przecinku chodzi. Chodzi o teraźniejsza i stosunkowo niedawną przeszłość. The Beatles i Liverpool, Elvis Presley i Memphis, Franz Kafka i Praga, Adam Małysz i Wisła, Hanka Bielicka i Łomża, twórca Esperanto Ludwik Zamenhof i Białystok. Można tak wymieniać w nieskończoność.

LudzieikonyWorek z etykietką „osoby współczesne” to szczególne źródło ikon, ponieważ wciąż pojawiają się nowe. Tego się nie da zaplanować ani zaprogramować. Ale można wykorzystywać. Z dnia na dzień może stanąć przed Tobą ikona i przemówić ludzkim głosem : oto jestem, mieszkam tu, pracuję, tworze mogę opowiedzieć o tym całemu światu, ludzie mnie znają, niech teraz poznają moje miasto, wykorzystaj mnie!

Jeśli tylko nie kłóci się to z wizją Twojego miasta, wejdź w to ! Wykorzystuj okazję.

Potencjalną ikoną dla Rzeszowa został zespół Pectus pochodzący z miasta. Miasto sprytnie zauważyło, że popularność zespołu po tym, jak zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika podczas Sopot Festival 2008, może przyczynić się do wzrostu popularności samego miasta.

Także lokalni liderzy mogą stać się ikoną i znakomicie promować miasta. Rudolph Giuliani po atakach z 11 września 2001 stał się symbolem Nowego Jorku, Lech Wałęsa to ikona Gdańska, o. Rydzyk kojarzy się z Toruniem – silniej nawet niż sam Mikołaj Kopernik, a Kazimierz Kutz z Katowicami. Mieszkańcy Sopotu zapytani o typowe sopockie marki, wskazali polityków i sportowców: Donalda Tuska, Annę Rogowską, Annę Rybicką i Lecha Kaczyńskiego.

Skuteczna Reklama Wroclaw

Identyfikacja wizualna i reklama internetowa, to niezbędne minimum w efektywnym prowadzeniu biznesu. Strona www, wraz z pozycjonowaniem; estetycznie oklejone auto, rozpoznawalne banery - stanowią nośniki przemawiające w Twoim imieniu, kiedy Ty szacujesz zyski i masz czas planować dalszą ekspansję w swoim sektorze handlowym.
Możesz być wartościowym przedsiębiorcom, z atrakcyjną ofertą produktów lub usług, jednak nikt nie dowie się o nich, jeśli nie zainwestujesz w budowę wizerunku firmy. Pokaż się i wyróżnij. Podbij rynek lokalny, poszukaj klientów w internecie. Jeden plan marketingowy - dziesiątki możliwości osiągnięcia sukcesu dla Twojej firmy. Skontaktuj się z nami. Opowiedz o swoim biznesie, profilu klientów, potrzebach marketingowych.
Nasza profesjonalna agencja reklamy ReklamoMedia pomoże Ci dobrać najkorzystniejsze rozwiązania z zakresu reklamy zewnętrznej, marketingu wizualnego, identyfikacji graficznej, a także na obszarze reklamy w internecie. reklama Wrocław


Aktualności branżowe

reklama wrocawPerspektywy rozwoju reklamy wizualnej
Zdanie specjalistów branżę czeka dynamiczny rozwój. Outdoor [reklama zewnętrzna ] będzie łączył bardzo sprawnie offline’ową przestrzeń z online’ową, i będzie tym medium, które jako jedyne pozostanie skutecznym pod względem zasięgu dla reklamodawców .

Zdanie specjalistów branżę czeka rozwój. Outdoor [reklama zewnętrzna – red.] będzie łączył bardzo sprawnie offline’ową przestrzeń z online’ową, i będzie tym medium, które jako jedyne pozostanie skutecznym pod względem zasięgu dla reklamodawców .

Reklamy zewnętrznej będzie miała wymiana wiat przystankowych w Warszawie. AMS podpisał w grudniu ubiegłego roku umowę na budowę i utrzymanie 1580 wiat w stolicy. Spółka na prawie 9 lat otrzyma prawo do korzystania z powierzchni reklamowych na tych wiatach.

Reklama zewnętrzna może też zyskać na pierwszych badaniach, które mają pokazać reklamodawcom skuteczność tego kanału promocji. Będziemy mogli porównać GRP [Gross Rating Point, wartość określająca siłę kampanii reklamowej – red.] outdooru z telewizją i radiem, będziemy wiedzieć, jaki jest konkretny odbiór w konkretnych grupach celowych, czyli jak w związku z tym poruszają się mieszkańcy.

14 października powstał Instytut Badań Outdooru, założony przez AMS, Clear Channel Poland oraz Ströer Polska. Pierwszy etap projektu badawczego ma ruszyć jeszcze w tym roku.
reklama Wrocław.

Ikony w promocyjnym zwierciadle miast

Jeśli logotypy czy ikony maja być skuteczna wizytówką miasta , musza znaleźć swoje odzwierciedlenie w realnych działaniach i nośnikach komunikacyjnych. Wiele miast wykorzystuje ikony architektury w systemie identyfikacji wizualnej miasta – symbolach graficznych, najczęściej w logotypach.  Swoje ikony w logotypach zamieściły Wrocław, Gniezno, Toruń czy Malbork.

reklama wroclaw

Często są prezentowane w materiałach promocyjnych: broszurach reklamowych, folderach, ulotkach, na stronach internatowych . Na oficjalnej stronie internetowej Rio de Janeiro skierowanej do turystów znajdziemy słynną ikonę miasta – Pomnik Chrystusa Zbawiciela – nie tylko w logo, ale także na zdjecia strony startowej.

logo malborkTo pierwsza odsłona miasta, pierwszy kontakt. Ikony architektury można również wykorzystać przy komunikacji konkretnych wydarzeń w mieście – np. zawodów sportowych czy konferencji lub przy ubieganiu się o ich organizacje. Często dzieje się tak w przypadku miast kandydujących do organizacji Igrzysk Olimpijskich.

logo Torun

Wiele ikon architektonicznych od lat istnieje w naszej świadomości także dlatego, ze trafiają do nas za pośrednictwem mediów, filmów czy reklam. Producenci dóbr komercyjnych i reklamo dawcy  dawno zauważyli jak silnie takie ikony przemawiają, przedstawiając wartości, tradycję i kulturę konkretnego miejsca.


reklama WrocławJęzyk w kampanii reklamowej - reklama Wrocław
Wiele ustaleń teorii reklamy daje się zastosować w szczególności do sfery językowej, a wiele zaleceń odnosi się przede wszystkim do języka. Sam postulat profesjonalizacji reklamy też należy do takich zaleceń i w tym wypadku oznacza obowiązek umiejętności językowego analizowania tekstów reklamowych. Skuteczny komunikat reklamowy ma zawierać intrygująco przedstawioną obietnicę i ją uwiarygodniać.
Zarówno zaintrygowanie, jak i uwiarygodnienie może mieć postać dźwiękową i graficzną – ale przede wszystkim bywa językowe. Świat reklamy, piękny i euforyczny, do którego odbiorca wejść jednak może z łatwością, jest przedstawiony różnie, ale najpełniej słowem.

Rozpoznanie w tym pięknym i zrazu nieznanym świecie czegoś swojskiego, co go uwiarygodni i przybliży, to także w znacznej mierze sprawa języka. W strukturze kampanii reklamowej refleksja językowa może być różnie usytuowana.
Bywa tak, że początek, pierwszy impuls, ma właśnie charakter językowy – chwytliwy slogan może zawdzięczać swoją perswazyjną skuteczność raczej trafnemu doborowi środków językowych niż treściom, które prezentuje, i wartościom, do których się odwołuje.
Ściśle językowe oddziaływanie sloganu przypomina nieraz magiczne zaklęcia  lub rytualne formuły, które są zapamiętywane, powtarzane i które działają właściwie bez kontrolowania ich znaczenia. Tak funkcjonują slogany z melodyką , rytmizowane, rymowane, będące odtworzeniami czy parafrazami innych połączeń wyrazowych, które zakorzeniły się w kulturze. Język bywa więc u źródła reklamowej kampanii i dbać należy, by inne elementy nie przeszkadzały w dobrym odbiorze sloganu. Inaczej jest gdy do ustalonej wcześniej strategii trzeba dostosować środki językowe.

Refleksja językowa pojawia się wtedy później: w języku, takprzecież pojemnym i plastycznym, szuka się środków do wyrażenia uprzednio ustalonych treści i wartości.W gruncie rzeczy świadomość językowa powinna stale towarzyszyć kreatorom reklamy, być w ciągłej dyspozycji, gotowa do włączenia, gdy zajdzie tego potrzeba. Komunikat reklamowy tworzy nadawca dla odbiorcy  - z tego punktu widzenia istotniejsze jest zatem, w jakim momencie język komunikatu na tego odbiorcę działa. Odbiorcy nie interesuje czy slogan powstał jako pierwsze,  czy jako ostatnie ogniwo kampanii.

Wyobraźmy sobie taka sekwencję : komunikat reklamowy ma być najpierw dostrzeżony (ujrzany, usłyszany). Tu sfera językowa jeszcze nie jest tak istotna. Dalej : komunikat powinien zwrócić na siebie uwagę. Język jest tu bardzo ważny – od formy językowej często zależy, czy w ogóle zareagujemy. Następnie reklama ma wzbudzić zainteresowanie.
Nie ulega wątpliwości, że może jej w tym pomóc atrakcyjna forma językowa (szczególnie nieporadna forma może wywołać zainteresowanie negatywne). Kolejną fazą działania komunikatu reklamowego ma być wywoływanie chęci posiadania produktu (skorzystania z usługi). To miejsce perswazyjnej funkcji języka – od formy językowej w niemałym stopniu zależy, czy nakłanianie wywoła taką chęć. Wreszcie ostatni etap : komunikat ma nakłonić do działania, chęć ma być przekuta w czyn. Tu istotniejsza jest już rola czynników zewnętrznych wobec komunikatu : dostępności produktu, dyspozycji klienta – rola języka więc się zmniejsza. Czynnik językowy jest wyraźnie obecny na etapie zwracania uwagi, a zwłaszcza wywoływania zainteresowania i wzbudzania chęci posiadania.

Dwie jeszcze cechy powinno się brać pod uwagę przy świadomym korzystaniu ze środków językowych. Po pierwsze komunikat reklamowy bardzo rzadko  działa od razu. Teksty reklamowe jak mało które są stworzone ( i tworzone) do reprodukcji, powtarzalność jest niejako od początku w nie wpisana. Idealny komunikat- jeśli ograniczymy się do działania racjonalnego – przy pierwszym usłyszeniu (zobaczeniu_ powinien dostarczać informacji, przy następnych czynić tę informację bardziej wiarygodną, by wreszcie przy kolejnych kontaktach przypominać to, co odbiorca już wie i czemu wierzy.
Działa więc w sposób permanentny, ale na każdym etapie inaczej. Reklamy typu : „Czy wiecie, dlaczego pierniczki Magdusia są takie pyszne?” , mogą dobrze działać przy pierwszym kontakcie, ponieważ dość sprytnie informują o pyszności , sugerując , że odbiorca już im pyszność przypisał. Nieco gorzej natomiast działają jako „uwiarygodniacze” i „przypominacze”. Reklamowa dziewczynka Zuzia, jedząc pierniczki i mówiąc: „ To jest pyszne!” kładzie z kolei nacisk na uwiarygodnienie, a mniej uwagi zwraca na inne aspekty.

Po drugie – działanie reklamy nie ustaje w momencie skorzystania z oferty, czyli w chwili przemiany odbiorcy w klienta. Po dokonaniu zakupu chcemy się upewnić, że nie popełniliśmy błędu, że naprawdę należymy do elitarnego grona szczęśliwych  posiadaczy pierniczków czy helikopterów. W reklamie odbiorca zacznie więc szukać potwierdzeń słuszności swego wyboru. Kiedy kupiliśmy pierniczki, ich smak powinno poprawiać to , że reklamowej Zuzi ciągle one smakują. Teoretycy reklamy wymieniają wiele pożądanych cech komunikatu reklamowego, które w ogromnej większości są też pożądanymi cechami językowymi tego tekstu.

Takie listy cech przypominają zbiory trudnych do spełnienia pobożnych życzeń, ale rzeczywiście nie można zapominać o żadnym z przykazań w nich zawartych. Komunikat ma zatem przyciągać uwagę i być łatwy do zapamiętania.

Powinien być odważny, niebanalny, lecz także naturalny i sensowny. Ważnymi cechami są zrozumiałość, prostota i zwięzłość. Dobrze, gdy komunikat jest trwały, ale powinien być też aktualny. Ma atrakcyjnie informować o cechach towaru, a jednocześnie być rzetelny i wiarygodny. Winien wyrażać pewność przekonań, ale nie może irytować nachalnością i agresywnością. Ma sprzyjać określaniu tożsamości, wyrażać szacunek dla odbiorcy i budzić sympatię. Ma wreszcie pozostawać w zgodzie z obyczajami, dobrym gustem, opinią publiczną i prawem.
Cech pożądanych jest więc bardzo wiele, ale łatwo nam będzie pogodzić się z tymi wymaganiami, gdy uświadomimy sobie, że właściwie wszystkie sytuacje językowe łącznie z banalnymi codziennymi rozmowami, powinny być podporządkowane podobnym zasadom.

W rozmowach potocznych i innych swobodnych zachowaniach językowych pełno jednak mamy redundancji (czyli naddatku informacji), chaosu i plątaniny celów- w komunikacie reklamowym, podobnie jak w innych publicznych działaniach perswazyjnych, powinno być zachowane, choćby ze względów ekonomicznych , maksymalne podporządkowanie celowi, Inna rzecz , że czasem takie podporządkowanie przybiera postać pozornego bezładu, udawanej przypadkowości i zorganizowanej spontaniczności.

Gdzie promować nowy produkt?
Aby nowy, wprowadzany na rynek produkt mógł odnieść sukces i miał szansę zrealizować założenia planów sprzedażowych, konieczne jest zaprojektowanie, a następnie przeprowadzenie skutecznej kampanii marketingowej. Oprócz wybrania unikalnej niszy, tj. grupy docelowej wprowadzanego na rynek produktu, konieczne jest określenie kanałów promocyjnych, za pośrednictwem których jego producent może w sposób efektywny dotrzeć do potencjalnych klientów.

Kanałami tymi mogą być m.in.:
- Internet. Promocja produktu za jego pośrednictwem może polegać na pozycjonowaniu jego witryny (bądź też serwisu producenta) w wyszukiwarkach internetowych poprzez optymalizowanie kodu, treści i słów kluczowych strony www, zamieszczanie banerów i odnośników do niej na innych, powiązanych tematycznie portalach oraz rejestrowanie witryny w katalogach branżowych. Wśród działań promocyjnych w internecie nie powinno zabraknąć również ogłoszeń prasowych rozsyłanych do dużych portali internetowych, mailingu do potencjalnych klientów, a także przeprowadzenia kampanii Google Adwords. Coraz częstszym sposobem na pozyskanie klientów w internecie jest bardzo modne obecnie prowadzenie bloga poświęconego wprowadzanemu na rynek produktowi.

reklama wroclaw

"Działania w sieci gwarantują wzrost sprzedaży"

- Prasa branżowa. Publikowanie za jej pośrednictwem autorskich tematycznych artykułów oraz reklam jest jednym z częstszych, ale i skuteczniejszych sposobów na dotarcie do klienta. Przemyślane, ciekawe teksty sponsorowane nie stanowią tak inwazyjnego kanału promocji, jak typowa reklama. Oprócz treści promocyjnej niosą one bowiem konkretną wartość dla czytelnika, umożliwiają budowę marki zleceniodawcy jako eksperta w danej dziedzinie, co najczęściej bezpośrednio przekłada się na wysokość sprzedaży.
Telewizja i radio. Media te są gwarancją szybkiego dotarcia do bardzo dużej liczby osób. Niestety, w przeciwieństwie do pozostałych wymienionych kanałów promocyjnych, nie dają one dużych możliwości, jeśli chodzi o wyprofilowanie odbiorców. Oznacza to, że reklama z wykorzystaniem tych mediów może zupełnie rozminąć się z grupą docelową obraną przez reklamodawcę.

- Targi i konferencje branżowe. Uczestnictwo w targach i konferencjach (w tym organizowanie własnych), mające na celu promocję produktu wprowadzanego na rynek, podobnie jak artykuły sponsorowane, pozwala na budowę eksperckiego wizerunku firmy, bezpośrednią prezentację jej oferty, a niekiedy nawet zawarcie umów handlowych. Targi i konferencje branżowe stanowią ponadto sposobność nawiązania kontaktów i współpracy z innymi podmiotami działającymi w branży.

- Materiały promocyjne i telemarketing. Prowadzenie akcji mailingowych i telefonicznych skierowanych do wyselekcjonowanych potencjalnych klientów jest jednym z popularniejszych obecnie sposobów na dotarcie do określonej grupy docelowej (warto korzystać tu z możliwości, jakich dostarczają obecnie portale społecznościowe, zawierające mnóstwo informacji o ich użytkownikach – łącznie z kontaktowymi). Wśród tradycyjnych działań reklamowych nie powinno zabraknąć również miejsca dla rzeczowych materiałów promocyjnych (długopisy, ulotki, plakaty, nośniki pamięci i inne gadżety). Ich dystrybucja  umożliwia pośrednią prezentację oferty firmy.

W dzisiejszych czasach o sukcesie firmy niestety nie decyduje wyłącznie dobry pomysł. Nowy produkt, nawet jeśli w opinii producenta doskonale wpisuje się w potrzeby konsumentów, szybko zniknie z rynku, jeśli z jego wdrożeniem nie pójdzie w parze intensywna i przemyślana (a niekoniecznie kosztowna) kampania marketingowa.

reklama WrocławWrocław to duże miasto, w jakim działa wiele przedsiębiorstw oferujących mnóstwo przeróżnych usług i produktów. Powoduje to, że konkurencja jest ogromna i niejednokrotnie ciężko dotrzeć ze swoją ofertą do potencjalnych klientów. Dlatego warto zainteresować się ofertą przygotowaną przez agencje reklamowe. Trzeba pamiętać, że skuteczna reklama Wrocław to bardzo trudne zajęcie. Jednakże marketing posiada wiele ciekawych rozwiązań, które w znaczny sposób ułatwiają wypromowanie poszczególnych produktów i usług, a także dotarcie z ofertą do potencjalnego klienta.

Banery reklamowe

Jedną z najpowszechniejszych form reklamy, która chętnie stosowana jest w dużych miastach jest tak zwana reklama zewnętrzna. Zaliczane są do niej między innymi banery reklamowe, reklamy wizualne na ekranach ledowych, reklamy na samochodach oraz wszelkiego rodzaju tablice reklamowe ustawione na terenie całego miasta a także jego obrzeżach.
Często takie reklamy ustawione są na poboczach dróg krajowych i wojewódzkich. Najczęściej w taki sposób reklamują się lokale gastronomiczne, które usytuowane są w pobliży najpopularniejszych tras. Niekiedy zdarzają się także wielkie banery reklamowe we Wrocławiu, które zawieszane na budynkach, również tych zabytkowych, jednak taka forma reklamy spotyka się z niechęcią ze strony mieszkańców budynków, na jakich ona jest zawieszona oraz osób, które przyjeżdżają zwiedzać miasto, więc może mieć skutek odwrotny od zamierzonego.


Ciekawym pomysłem na reklamę są szyldy wywieszane przed siedzibą firmy, szczególnie jeśli przedmiotem jej działalności są usługi – szewc, krawiec, ale także i apteka czy lokale gastronomiczne. Dzięki ciekawemu projektowi osoby przechodzące obok takiego szyldu zwrócą na niego uwagę oraz zapamiętają. Nawet, jeśli same nie skorzystają z oferowanych usług, to z pewnością polecą firmę znajomym.
Charakterystyczne szyldy sprawiają również, że o wiele łatwiej odnaleźć dane przedsiębiorstwo w Internecie, gdyż nazwa łatwiej zapada w pamięć. Reklama Wrocław w Internecie Wspomniane wyżej szyldy są częścią narzędzia marketingowego znanego jako identyfikacja wizualna.
Ogólnie rzecz mówiąc identyfikacja wizualna polega stworzeniu charakterystycznego dla danej firmy wizerunku – loga, oprawy graficznej strony, wzoru papieru listowego, wizytówek itp., który sprawi, że będzie ona dobrze kojarzona przez konsumentów, a marka rozpoznawalna w Internecie. Obecnie właśnie reklama internetowa ma wielu zwolenników, gdyż pozwala w bardzo szybki sposób dotrzeć do grupy docelowej klientów.
Jest ona też znacznie tańsza, aniżeli tradycyjne formy reklamy. Dzięki temu, że taka reklama Wrocław dociera jedynie do wybranej grupy osób znacznie wzrastają szanse na to, że oferowany przez nas produkt zostanie zakupiony.
Obecnie najpopularniejsze formy reklamy w Internecie to kampanie w serwisach społecznościowych, remarketing produktowy oraz marketing szeptany. W połączeniu z pozycjonowaniem i reklamą kontekstową dają one wymierne wyniki w stosunkowo krótkim czasie.

Czym jest reklama?

Reklama na dobre zagościła w świecie współczesnego biznesu, zaś przedsiębiorcy doskonale wiedza, że bez niej szanse na osiągnięcie sukcesu na rynku są niewielkie.
Dla jednych reklama to pole do popisu i szansa na przyciągniecie klientów, dla innych – zło konieczne i związane z tym wydatki. I choć z reklamy korzysta się coraz częściej, choć jest jej coraz więcej na każdym kroku, nadal można spotkać takich, którzy mają poważne problemy z wyjaśnieniem czym tak naprawdę jest reklama.

Reklama jest jedną z form promocji, z której mogą korzystać firmy w calu zaprezentowania potencjalnym klientom swej oferty. Niestety, często reklama bywa mylona z promocją sprzedaży, która opiera się w znacznym stopniu na wręczaniu bezpłatnych próbek i kuponów dla stałych klientów. Jedną z popularniejszych form promocji zbliżonych do reklamy jest tzw. publicity. W tej formie reklamy najważniejszą rolę odgrywają środki masowego przekazu, dzięki której o firmie i jej produktach mogą usłyszeć potencjalni klienci.

reklamowa wroclaw

Publicity jest jednak reklamą dość specyficzną, gdyż producenci nigdy nie mogą mieć stuprocentowej pewności co i w jaki sposób zostanie na ich temat powiedziane. Wśród specyficznych form promocji, które niektórzy automatycznie traktują jako reklamę znajduje się również public relations oraz coraz modniejszy sponsoring.
Choć dzięki wszystkim wymienionym już metodom o firmie i jej produktach dowiaduje się spora część społeczeństwa, nie są one reklamą w ścisłym znaczeniu tego słowa.
Kiedy zatem można mówić o prawdziwej reklamie_Reklamę od innych metod stosowanych w ramach akcji promocyjnych wyróżnia przede wszystkim nastawienie się na pośredni kontakt z klientem, który następuje przede wszystkim dzięki wykorzystaniu środków masowego przekazu. Drugą istotną sprawą, która czyni reklamę wyjątkowym narzędziem promocji są... związane z nią koszty. Reklamodawca płaci przecież za opracowanie konkretnej reklamy, na której treść ma całkowity wpływ.

Reklama zewnętrzna to bardzo ważny element marketingu firmy oraz wystroju miasta. Chociaż w wielu przypadkach reklamy mogą oszpecić ulice, dobrze przeprowadzone kampanie mogą stać się czymś co naprawdę zafascynuje i zaciekawi mieszkańców, a przy okazji zwiększy popularność oraz grono zwolenników danej marki. Dobra reklama nie musi być zrobiona z ogromnym rozmachem za wielkie pieniądze
Wystarczy, że jest pomysłowa i pokazuje ludziom to co chcą zobaczyć. Idealnym przykładem są darmowe upominki rozdawane przez różne firmy na ulicach miast. Jeśli ludzie dostaną w upalny, letni dzień puszkę schłodzonego napoju w drodze na przystanek lub na popołudniowym spacerze to automatycznie firma, której logo widnieje na puszce będzie im się dobrze kojarzyć. Reklama Wrocław to przede wszystkim działania oparte na profesjonalnym podejściu godnym weteranów marketingu oraz świeżości, którą mogą ze sobą wnieść tylko młodzi pasjonaci.

Reklama to nie tylko obrazki, które nas otaczają ani docierające do naszych uszu dźwięki z miejscowych rozgłośni radiowych. To też działania, które sprawią, że zapragniemy posiada ć jakiś produkt tylko dlatego, że został nam przedstawiony w nowym, ciekawym świetle. Najwięcej reklam widzimy właśnie na ulicach i to one powinny zwracać naszą uwagę. Kiedy zatrzymujemy się w oczekiwaniu na zielone światło, a obok nas przejeżdża samochód z reklamą na szybie lub bocznych drzwiach to nie zawsze przyciąga on naszą uwagę.
Zwykle takie reklamy są oparte na prostych hasłach, a przy tym w żaden sposób nie wyróżniają się pod względem estetycznym. Podobnie niestety jest z bannerami, na które większość ludzi po prostu nie zwraca uwagi z góry zakładając, że i tak nic ciekawego na nich nie ma. Tymczasem wystarczy trochę kreatywności i chęci do działania.

Reklama Wrocław to nowatorskie rozwiązanie, które sprawi, że każdy samochód pełniący rolę mobilnego środka reklamowego przyciągnie uwagę pieszych i kierowców, a każdy banner lub szyld reklamowy umili czas pani wychodzącej z pieskiem o siódmej rano lub przechodniom spieszącym się do pracy.

O reklamie zewnętrznej we Wrocławiu 2

Reklama Wrocław sprawia, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest reklama uliczna oraz jej nośniki zewnętrzne. We współczesnym świecie bez tak zaawansowanej techniki i profesjonalizmu nie moglibyśmy sobie na to pozwolić.

Aby wgłębić się w samą specyfikę reklamy należy wyjaśnić, że nośniki reklamy to urządzenia reklamowe, materialne z powierzchnią stałą lub zmienną, która może być podświetlona lub też nie i ma na celu eksponować reklamę. Nośniki zewnętrze, o których mowa to przede wszystkim: billboardy, słupy ogłoszeniowe, tablice reklamowe, citylighty czyli plakaty reklamowe.

Jednym słowem jest to wszystko co możemy zareklamować, co dochodzi do odbiorców w taki sposób, aby zwrócić ich uwagę chociażby na chwilę. Reklama jest tak skonstruowana, że często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że znajduje się we właściwym miejscu, czasie i o odpowiedniej porze. Dzieje się to w taki sposób profesjonalny
i doskonale przemyślany. Nośniki reklamy poprzez, które reklama istnieje na rynku z dnia na dzień stają się coraz bardziej oczywiste i nie stanowią dla nikogo większego zaskoczenia. Tak to właśnie się odbywa kiedy w grę wchodzi reklama. Wrocław stawia na rozwój, a rozwój to przeze wszystkim odpowiednia reklama na profesjonalnych nośnikach zewnętrznych.

Wszystko łączy się ze sobą i tworzy jedną, idealną całość. Możemy wyróżnić oczywiście też reklamy znajdujące się w powietrzu czy też takie, które są trójwymiarowe. Outdoor oznacza reklamę, która jest eksponowana na zewnątrz więc wszystkie jej elementy znajdują się na powierzchniach i miejscach ogólnodostępnych.

Reklama uliczna w odróżnieniu od innych mediów takich jak prasa czy telewizja przenosi tylko i wyłącznie treść reklamową. Te najpopularniejsze nośniki reklamy, które zostały przedstawione powyżej są idealnym przykładem na to w jaki sposób możemy umieszczać reklamy na budynkach, różnego rodzaju przystankach, wiatach czy chociażby w powietrzu.
W dzisiejszym, współczesnym świecie bardzo ważną rolę odgrywa reklama. Wrocław jest również przykładem profesjonalnego podejścia do sprawy oraz doskonałego wglądu w doskonałe wykorzystanie powierzchni na reklamy. Nośniki zewnętrzne stawiają na celu dotrzeć do odbiorców i o to właśnie chodzi


reklama WrocławO reklamie zewnętrznej we Wrocławiu

Jak sama nazwa wskazuje reklama zewnętrzna to nic innego jak reklama uliczna. Jest to tak zwana wizualna komunikacja, która ma na celu dostarczanie przekazu i treści do określonych i konkretnych miejsc oraz odpowiednich do tego porach.
Poszukując świetnych przykładów i nośników zewnętrznych reklamy często wpisywaną frazą w wyszukiwarce jest Reklama Wrocław.
Miasto to słynie z potężnych i profesjonalnych reklam, które przedstawiane są na specjalnych nośnikach reklamy.
Są to między innymi: tablice reklamowe, słupy ogłoszeniowe, billboardy, citylighty- plakat reklamowy czy też nośniki zamocowane na przystankach i wszystkich innych tego typu miejscach. Reklamy mogą również wyświetlać się na telebimach czy też na tablicach elektronicznych. Reklama zewnętrzna czyli inaczej outdoor jest potężnym działaniem reklamowym, które ma na celu reklamowania danych produktów i dotarcia w ten sposób do odbiorców. Ogólnodostępne środki masowego przekazu sprawdzają się tu znakomicie, a co za tym idzie - świetnie działa reklama. Wrocław jest miastem, które profesjonalnie podchodzi do zadania i z dnia na dzień się rozwija.
Jednymi z bardziej popularnych nośników reklamy są również reklama pneumatyczna czyli dmuchana, mobilna i reklama wielkoformatowa- eksponowana na ścianach budynków lub podczas prac remontowanych na rusztowaniach bądź w bliskim sąsiedztwie.

Reklama Wrocław jak i również nośniki znajdujące się we wszystkich miastach Polski są profesjonalne i mają na celu zareklamowanie danego produktu oraz zwrócenie uwagi odbiorcy. W dzisiejszych czasach na nikim nie robi już wrażenia reklama w powietrzu czy też ogromny billboard na całą ścianę budynku. Popularne są również telebimy, które w szybki i konkretny sposób przekazują najważniejsze treści odbiorcy pozwalając tym samym na zapamiętanie reklamy, która nas zaciekawiła.
Nośniki zewnętrzne mają również niestandardowe rozwiązania i jednym z nich jest reklama ambientowa czyli opakowywanie budynków no i dobrze nam już znana reklama wielkoformatowa, która wykorzystuje formy trójwymiarowe.
Technika wciąż idzie do przodu, a razem z nią różnorodność reklam i pomysłowość na ich umieszczanie. Jest to dobre i profesjonalne podejście do sprawy, które daje nam wiele możliwości ich umieszczania i pokazywania światu.

Rola reklamy w biznesie

Każdy kto kiedykolwiek prowadził lub też prowadzi jakiś biznes, wie jak ważną rolę w całym tym procesie odgrywa promocja tejże działalności. Prawa rynku na przestrzeni lat są bardziej lub mniej zmienne, natomiast od wieków niezmienna jest jedna zasada: chcesz dobrze prosperować-musisz się dobrze wypromować. Tak naprawdę zasady promowania się czy też dziś częściej używanego określenia-marketingu, są takie same od początków istnienia jakichkolwiek przedsięwzięć na świecie.
Zmienia się tylko skala tego procesu w zależności od potencjału i aspiracji danej firmy czy instytucji. Patrząc na ilość różnego rodzaju reklam, bannerów tablic reklamowych, reklam na samochodach czy nowe malowidło reklamowe we Wrocławiu itp. ,którymi jesteśmy dziś zewsząd bombardowani, możemy dojść do wniosku, że reklamują się wszyscy, począwszy od fryzjerki zza rogu na ogólnoświatowej korporacji zatrudniającej tysiące ludzi kończąc.
Być może stwierdzenie, że absolutnie wszyscy prowadzący jakąkolwiek działalność stawiają na promocję jest nie do końca prawdą, ponieważ większość z nas zna zapewne kogoś kto posiada swój własny biznes i wiedzie mu się równie dobrze bez rozwieszania plakatów po okolicy i ogłaszaniu się w lokalnej gazecie, ale są to z reguły przypadki gdzie mamy stałych klientów, a obroty, które generuje działalność są dla nas w zupełności wystarczające. Jeżeli firma stawia na rozwój i pozyskiwanie nowych klientów, to w przypadku każdego szanującego się przedsiębiorcy-reklama jest niezbędna.

agencja reklamowa wrocławNowe malowidło reklamowe we Wrocławiu

reklamowa WroclawJak zauważył kiedyś Stuart Henderson: prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt poza nami nie wie co robimy! Są to słowa znane i mające pokrycie w rzeczywistości, ponieważ jeżeli przyjrzymy się bliżej taktyce większych firm czy to w kraju czy też za granicą odnośnie promocji, to zauważymy, że w ostatnich latach nakłady finansowe i human resources związane z tym działaniem, zwiększyły się wielokrotnie.

Dziś w większych firmach nikogo nie dziwią już osobne działy zajmujące się tylko i wyłącznie promowaniem działalności i szeroko pojętym marketingiem. W zależności od branży, w której dany biznes działa, nakłady te są większe lub mniejsze. Oczywistą rzeczą jest bowiem, że w firmie zajmującej się telekomunikacją komórkową, te nakłady będą większe aniżeli w przedsiębiorstwie budowlanym zajmującym się produkcją materiałów budowlanych.

Dobra reklama ma na względzie kilka celów. Pierwszy to przede wszystkim trafienie do jak największej ilości odbiorców czyli tzw. targetu po to, aby uświadomić im, że dana działalność w ogóle istnieje. Innym celem jest ciągłe budowanie dobrej opinii w oczach klientów i przywiązania ich do marki, no i oczywiście jednym z najważniejszych o ile nie najważniejszym jej celem jest zachęcenie odbiorcy do kupna danego towaru lub skorzystania z usługi.

Większość z nas słyszała zapewne o stawkach cenowych jakie obowiązują w bardziej znanych stacjach telewizyjnych czy radiowych za sekundę audycji reklamowej. Stawki te są naprawdę wysokie a im bliżej tzw. prime timeu tym bardziej windują w górę.
Jeżeli pomnożymy to przez ogólną ilość czasu antenowego w ciągu dnia to możemy sobie wyobrazić z jakimi kwotami mamy do czynienia. Daje to nam do myślenia, że jeżeli zareklamowanie się w taki sposób wiąże się z takimi kosztami, a pomimo to chętnych nie brakuje, ponieważ i tak wciąż jest to opłacalne, to mamy wyobrażenie jak potężną role w dzisiejszym biznesie odgrywa reklama i umiejętne promowanie się.

Billboard a reklama
Reklama w dzisiejszym świecie odgrywa ważną rolę. Pozwala ona docierać do potencjalnych klienta, w poprzez oddziaływanie na ich świadomość jak i podświadomość. Reklama ma wiele form. Jedną z nich jest billboard, czyli wielka tablica, czy plakat reklamowy umieszczany w atrakcyjnych miejscach.

Reklama taka może być zamieszczona między innymi na ścianach budynków, na specjalnych konstrukcjach przy drodze, na słupach itp. Reklama ta jest najczęściej spotykana w miastach. Przez miasto codziennie przejeżdżają tysiące ludzi, którzy mogą być potencjalnymi klientami. Taka reklama jest dosyć skuteczna. Zawsze wśród tych przechodzących ludzi znajdzie się ktoś, kogo zainteresują nasze usługi.
Billboardy mają jednak pewne negatywne cechy. Reklama zawarta na nich jest plusem, ale niestety zaśmiecają miasto. Jest to poważny problem. Często słyszy się w mediach, że władze chcą ograniczyć ilość reklam w miastach, gdyż zaburzają one wygląd miasta. Niektórzy są za całkowitym zakazaniem rozwieszania billboardów. Gdyby taki zakaz wszedł w życie ucierpieli by przedsiębiorcy, zwłaszcza ci mniejsi, nieznani. Reklama w telewizji nie jest dostępna dla małych firm z powodu braku wystarczającej ilości funduszy. Pozostałaby im jedynie reklama w internecie, gazecie i ewentualnie w radiu. Reklama typu billboard jest bardzo skuteczna w dzisiejszym świecie. Przez wielkie miasta przewija się dziennie setki tysięcy mieszkańców + turyści, mimowolnie oglądają informacje na plakatach, tablicach i na pewno część z nich zainteresuje się naszą ofertą.

Ludzie podświadomie kodują te informacje i w pewnym momencie mogą sobie przypomnieć naszą reklamę i zgłosić się do naszej firmy po daną usługę. Reklama tego typu jest bardzo korzystna. Co jeśli nie mamy miejsca na taką reklamę? Pozostaje nam wynająć takie miejsce, w którym reklama naszej firmy zostanie ulokowana. Najlepsze miejsca to centra miast. Reklama taka może być również wstawiona przy głównych drogach krajowych. Oczywiście reklama w mieście, czy przy drogach będzie droższa niż na naszym płocie -  warto zainwestować w reklamę.


reklama WrocławSlogany w reklamie nie zawsze mile widziane.

Slogany mogą sprawić, że reklama lepiej zapisuje się w pamięci odbiorców i skuteczniej przyciąga ich uwagę.  Slogan może zatem zwiększyć efektywność reklamy i wypromować produkt w najlepszy ze wszystkich sposobów.
Nie tylko pojedynczy produkt może być wypromowany przez zręcznie użyty slogan reklamowy. Takie podchwytliwe i zapadające w pamięć hasło służy również firmom, które nie tylko mogą się w zwięzły sposób zaprezentować i podkreślić swe największe walory, ale także stworzyć swój image i zaistnieć w świadomości odbiorców jako firma „nowoczesna” lub „z tradycją”.

Choć slogan jest tak popularny w reklamie, nie zawsze przynosi pozytywne rezultaty. Jak wszystko na świecie również i on, źle wykorzystany, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Równie ważne jest to, że nie każda reklama musi korzystać ze sloganów. Są nawet takie sytuacje, gdy ze sloganu należy zrezygnować.
Jakie to sytuacje? Kiedy podchwytliwe hasła reklamowe nie mają prawa bytu?

Slogan sprawdza się wtedy, gdy na rynek wprowadzany jest nowy produkt. Im większa konkurencja, tym większa potrzeba użycia sloganu. Czy jednak slogan jest potrzebny w innej sytuacji? Jak twierdzą specjaliści – nie. Dlaczego? Jeśli jedynym hasłem w sloganie ma być niska cena – slogan nie ma prawa bytu. Co więcej – ciężko zastosować slogany wtedy, gdy produkty nie wyróżniają się niczym ciekawym.
Najlepiej stosować slogany wtedy, gdy ma się do czynienia z produktami kupowanymi często, których ceny są umiarkowane. Lepiej unikać sloganów przy produktach tanich i nijakich, zaś w przypadku towarów„luksusowych”  warto zastanowić się nad sensem wprowadzania sloganu.
Nie są to jednak jedyne sytuacje, w których slogany reklamowe się nie sprawdzają. Często jest tak, że ludzie nie chcą być na siłę przekonywani.
Lubią sami decydować i samodzielnie, bez natrętnych zachęt, podejmować decyzje. Dla takich odbiorców reklamy slogan jest czymś, co skłania ich do zachowań wręcz odwrotnych.
Są również takie slogany, których lepiej nie używać wcale. To przede wszystkim hasła reklamowe, które zostały wymyślone przez amatorów, a co gorsza – zostały przygotowane przez nich w pośpiechy, bez odpowiedniego przygotowania.
Takie slogany są zazwyczaj nieudolne i nie tylko nie przynoszą widocznych efektów, ale mogą również zaszkodzić. Zatem odpowiednie przygotowanie i powierzenie opracowania sloganów specjalistom to podstawa – innych lepiej nie wprowadzać w życie.
Slogan przygotowany przez amatora nie może zaistnieć w kilku względów. Przede wszystkim odrobina dobrego stylu i talentu literackiego jest niezbędna podczas tworzenia sloganów.

Ważne jest również uprzednie sprawdzenie tego, w jaki sposób odbiorcy na ów slogan reagują. Wymaga to oczywiście specjalistycznych badań oraz przeprowadzenia sondaży wśród odbiorców reklamy. To dzięki temu można przekonać się, czy slogan zostanie ciepło przyjęty przez potencjalnych konsumentów czy też nie.

Nie można również stosować sloganów wtedy, gdy są one banalne. Choć slogan ma być podchwytliwy i łatwo wpadać w ucho, nie może być banalny. Banał sprawia, że cała reklama wydaje się tworem pretensjonalnym i płytkim. Taki slogan z pewnością nie jest w stanie zrobić kariery wśród odbiorców reklamy.


Pozycjonowanie najlepszą reklamą

Zakładając własną działalność, lub po prostu prywatną stronę internetową należy zapewnić jej także odpowiednią reklamę. Wiadomo, iż reklama to najważniejszy punkt w celu zdobycia zainteresowania ze strony zewnętrznej. Najlepszą reklamą jest pozycjonowanie, które pozwala nam zaistnieć w internecie.

Dlaczego właśnie pozycja w wyszukiwarce jest najbardziej skuteczne? W zasadzie można wykupić reklamę na słynnych stronach, i mamy pewność że ktoś na nią zwróci uwagę. Jednak należy pamiętać o tym że takowa reklama jest chwilowa, regularnie płatna, oraz nie daję nam pewności że trafi się ktoś kto szuka strony o naszej tematyce.

Wybierając pozycjonowanie nasza pozycja nie będzie się każdemu wyświetlać, lecz będzie się wyświetlać tym którzy nas szukają. Reklama w postaci bannera reklamującego na czyjejś stronie da nam wiele unikalnych wejść, lecz zainteresuje się tym może kilka procent, natomiast pozycjonowanie da nam internautów zainteresowanych naszą tematyką. W takim razie odpowiedź jest bardzo prosta, co nam daję najlepsze warunki do rozwoju w budowaniu reklamy. Efekty działają podobnie jak wymagania, gdzie pozycjonowanie wymaga jakościowych linków, nie jest zainteresowane gradem bezwartościowych linków.

W rzeczywistości efekty przedstawiają się podobnie, ponieważ otrzymujemy jakościowych klientów. Pozycjonowanie jest świetnym sposobem na zaistnienie z małym budżetem, lub z oszczędnym trybem prowadzenia działalności.
Pozycjonerem może zostać każdy z nas, i nie jest to skomplikowany proces. Najbardziej skomplikowany jest proces początkowy, czyli wdrożenie w szkielet wszystkiego co ułatwi robotom indeksować nasze podstrony, natomiast później już jest z górki. Należy pamiętać także o tym, że pozycjonowanie niesie ze sobą konkurencję, więc należy wykonywać ten proces regularnie co nam zapewni utrzymywanie danej pozycji.
Dodatkowo strona posiadająca wysokie pozycje może zarabiać, choćby na Google adsense, lub sprzedając miejsca reklamowe. Dobra pozycja daję nam możliwość zarobku, przy czym nie musimy inwestować. Do dobrej pozycji można dojść wykorzystując darmowe metody, lecz jeśli zależy nam na czasie warto zainwestować, oraz cieszyć się dobrym ruchem na stronie.

reklama WrocławJak stworzyć dobrą reklamę?
Chcesz stworzyć dobrą reklamę? Czeka się trudne zadanie. Reklama musi być starannie przemyślana – tu nie może rządzić przypadek. Wszystko, co chcesz przekazać w swej reklamie, musi być starannie zaplanowanie. Od czego zacząć?

Przekaz w reklamie
Na początek zastanów się, co chcesz przekazać. Czy chcesz złożyć klientowi obietnicę czy też pokazać mu korzyści wynikające z posiadania danego produktu? Najlepiej skoncentrować się na korzyściach – to najchętniej stosowane rozwiązanie w reklamie, które też najskuteczniej dociera do odbiorców komunikatów reklamowych.
Dzieje się tak dlatego, że klienci od produktów – usług oczekują właśnie konkretnych korzyści. Samo złożenie obietnicy bywa zawodne i może sprawić, że konsumenci zaczną tworzyć swe własne wyobrażenia na temat reklamowanego produktu. Co gorsza – im więcej obietnic składa się konsumentom w reklamie, tym większe zazwyczaj jest ich rozczarowanie produktem w rzeczywistości.
Przekaz musi być jasny i czytelny, skierowany do konkretnego odbiorcy. Każdy, kto zajmuje się reklamą musi dobrze wiedzieć, do kogo ją kieruje i w jaki sposób do wybranej grupy docelowej dotrzeć. Mówienie do wszystkich jest poważnym błędem, na który nie możesz sobie pozwolić. Na to, jaki przekaz pojawi się w Twojej reklamie, wpływać będzie zatem docelowy klient.
Co musisz uwzględnić? Przede wszystkim wiek odbiorcy, do którego chcesz dotrzeć, jego status społeczny (wykształcenie, wysokość zarobków oraz zawód), jego pasje i zainteresowania. Musisz wybierać konkretne grupy, do których chcesz dotrzeć.
Zbyt szerokie grono potencjalnych klientów i ich zróżnicowanie może sprawić, że próbując przekonać do siebie wszystkich w ostatecznym efekcie nie przekonasz nikogo.  

agencja reklamowa wroclaw megafon

Jak przekazać informację?
Dobra reklama to przede wszystkim wyraźny i konkretny komunikat. Jasny i prosty, podany w odpowiedni sposób gwarantuje sukces reklamie. Marzeniem wielu twórców reklamówek jest jednak stworzenie działa wybitnego, które chwyci widzów za serce i przyciągnie maksymalnie ich uwagę. Taka reklama musi być unikalna i kreatywna. Można za jej pomocą wywołać wskazane reakcje u odbiorcy: uśmiech lub zainteresowanie.
Dobrze, gdy taka reklama zmusza do myślenia i przekazuje odbiorcom nowe, nieznane im wcześniej informacje.
Wielu autorów reklam w celu osiągnięcia takich reakcji sięga po prowokacyjne formy, jednak prowokacja w reklamie może okazać się dość niebezpiecznym środkiem.
Aby prowokować trzeba znać ludzką psychikę dość dobrze i pamiętać, że tylko dobra prowokacja może przynieść pozytywne rezultaty.   Bez względu na to, w jaki sposób zdecydujesz się przekazać informacje w swej reklamie musisz zadbać o to, by miała ona siłę oddziaływania. Brak oryginalności i kreatywności z pewnością nie zapewni reklamie takiej mocy.
Reklamy pozbawione tych cech są jałowe i nie zapisują się na dłużej w pamięci odbiorców.

Wykorzystanie obrazu w reklamie
Obraz w reklamie odgrywa bardzo ważną rolę. Często lepiej coś pokazać, niż wypowiadać się na jego temat. Obraz może mieć większą siłę niż słowo, można też za jego pomocą wywrzeć silniejsze wrażenie na odbiorcy.

Tego unikaj
Unikaj przesady. Ludzie mają dość informacji o tym, że produkt X jest „najlepszy”. Samo słowo „najlepszy” wzbudza zaś u potencjalnych klientów niewskazane reakcje. Większość konsumentów z rezerwą podchodzi do takiej formy reklamy.
Zamiast wychwalania lepiej spróbować skoncentrować się na zaletach produktu i wyraźnie je podkreślić. Powiedzenie, że coś jest „dobre” i wskazanie jego zalet przynosi znacznie lepsze efekty, niż korzystanie z tak często wykorzystywanego słowa „najlepszy”.


reklama WrocławReklama szokująca
Reklama szokująca to dość skuteczna forma reklamy. Trzeba jednak pamiętać, by nie przekroczyć tej cienkiej granicy. Oczywiste jest to, iż reklama ta wykorzystuje ryzykowne tematy, które wzbudzają różne emocje, uczucia. Mogą one dotyczyć obrzydzenia, strachu, seksu, pornografii.
Jej celem jest zaskoczenie i przykucie uwagi widza. Chodzi o to, by reklama została zapamiętana, a produkt sprzedany.
Ze względu na wywołane emocje, widz się nad nią zastanawia, dogłębnie ją analizując i przekazuje dalej, zachęca do obejrzenia swoich znajomych. Powstaje szum, wszyscy o tym mówią. Pamiętamy kampanię na dużych tablica reklamowych projektu przedstawiającego zakonnice w dziwnej .... .

Uważam, że jest to jednak zbyt ryzykowny pomysł na reklamę, bo może wywołać również niechciane efekty. Zamiast zachęcić klientów do swojej marki, może spowodować nawet to, że utracimy tych, których mieliśmy dotychczas.

Wniosek z tego jest taki, że reklamę tą trzeba bardzo dobrze przemyśleć i zastanowić się jakie mogą być jej konsekwencje. Pamiętajmy, bardzo trudno jest zyskać stałych klientów, ale za to bardzo łatwo ich utracić.

Język reklamy
Język odgrywa ważną rolę w reklamie. To, jakie słowa zostaną użyte w trakcie zachęcania odbiorców do skorzystania z danej usługi lub do dokonania zakupu może w istotny sposób wpłynąć na postawę odbiorców reklamy.
Język to nie tylko dobór odpowiednich słów, to również sposób ich wypowiadania oraz brzmienie tych tekstów. Ze względu na rolę tekstu i języka mówionego w reklamie bardzo często twórcy reklamy skutecznie nim manipulują. Za pomocą drobnych zabiegów odbiorcom reklamy podkreśla się część przekazu w taki sposób, że nawet nie zdają sobie oni z tego sprawy.
W jaki sposób reklama posługuje się samym dźwiękiem i mową? Jak manipulacje językiem wpływają na postawy odbiorców reklamy?
Warto zwrócić uwagę na pierwszą, najbardziej charakterystyczną dla reklam sprawę. Często są one bardzo głośne, znacznie głośniejsze niż programy w trakcie których są puszczane.
Mowa w reklamach jest zazwyczaj szybka, a to ze względu na to, że im szybciej zostanie wypowiedziany komunikat, tym większa liczba osób dobrze go zapamięta. Szybko wygłaszane teksty mają również większą siłę przekonywania i lepiej wywiera nacisk na odbiorcę.

reklama WrocławStyl w reklamie
Styl reklamy może w poważnym stopniu decydować o jej skuteczności. Każda kultura, każdy kraj ma swój własny styl, do którego musi być dopasowana reklama. Są kraje, w których starość, choroba czy śmierć są tematem tabu, są też kraje, w których te tematy pojawiają się w reklamach, co więcej – w reklamach humorystycznych.
Styl reklamy w dużym stopniu zależy od kręgu kulturowego, w którym powstała, jednak kultura nie jest jedynym czynnikiem mającym tu wpływ. Ważny jest również przedział czasowy. Każda epoka ma swój własny styl, co dotyczy m.in. filmów, mody, muzyki. Odbija się to również na stylu reklamy.  Oczywiście duży wpływ na reklamę i jej formę ma również sam twórca reklamy, który może wyróżniać się własnym, indywidualnym gustem i posługiwać się typowymi dla siebie środkami artystycznymi.
Mimo wielu czynników, które wpływają na styl reklamy, można wymienić klika kwestii wspólnych i typowych dla stylu stosowanego w reklamie. To przede wszystkim stosowany w reklamie język. Ma ona możliwie jak najbardziej nawiązywać do tego języka, którym posługujemy się na co dzień. Wszystkie reklamy unikają również nadmiaru zbędnych informacji, które tylko niepotrzebnie utrudniają przekaz.


agencja reklamowa wrocław

Jeszcze raz trochę z historii reklamy
Czynnikiem sprzyjającym rozwojowi nowych mediów jest ogromne zainteresowanie po stronie domów mediowych i agencji reklamowych. Mantrą lat dziewięćdziesiątych stała się tak zwana kreatywność w mediach. Dotychczas kreatywność tradycyjnie rezerwowano dla działów kreacji w agencjach reklamowych, a od media planerów oczekiwano raczej sumienności i dokładności w analizach badań oraz dobrych umiejętności negocjacynjnych. Postawieni przed takimi wyzwaniami pracownicy domów mediowych chcieli więc udowodnić, że potrafią wnieść do planowania kamopanii coś oryginalnego i świeżego, dlatego też bardzo przychylnie reagowali na wszelkie dostępne nowości na rynku i nierzadko sami te nowości inicjowali. Szybko zrodziła się pomiędzy domami mediowymi pewna, zrazu nieformalna, rywalizacja na najbardziej niestandardowe rozwiązania.
Dzisiaj współzawodnictwo w tej dziedzinie nabiera cech instytucjonalnych, na festiwalach kreatywnych przyznawane są specjalne nagrody za wykorzystywanie rozwiązań niestandardowych, a poważne pisma branżowe poświęcają ambientowi stałe rubryki, gdzie nowe pomysły są prezentowane i komentowane. „Dobre rozwiązanie niestandardowe może być uzupełnieniem tradycyjnej kampanii. Klient będzie cię lubił , możesz wygenerować trochę PR i jest szansa, że nawet dostaniesz za to nagrodę” – mówi szef jednej z agencji.

Pomimo szumnych deklaracji media planerów na początku lat dziewięćdziesiątych, rozwój ambientu wciąż jeszcze wyglądał bardzo skromnie. Wprawdzie w jednym z fachowych opracowań już w 1992 roku pisano, że „nowe media nadciągają całymi hordami”, ale znacznie gorzej było z przyciąganiem budżetów reklamowych. Przez pierwszych kilka lat nowe nośniki reklamy funkcjonowały wyłącznie na obrzeżach rynku, korzystając z nadwyżek uzyskiwanych w tradycyjnych kampaniach. „Ambient spostrzegano jako coś hip and trendy, ale wątpliwego pochodzenia. Duże marki., niczym dobrze strzeżone córki z wyższych sfer, trzymano od niego z daleka. Z nowych kolorowych sposobności reklamy korzystano początkowo tylko w kampaniach niskobudżetowych, ale wkrótce rezultaty tych kampanii przyciągnęły do ambientu zazdrosne zaintere4sowanie dużych marek.
Dzisiaj rozwój nowych nośników reklamy następuje w szalonym tempie. Szacuję się, że w Wielkiej Brytani obroty tej branży zdecydowanie przekraczają już 100 milionów funtów, co oczywiście byłoby niemożliwe bez zaangażowania największych reklamodawców. Reklamodawcy chętnie korzystają z tych form reklamy , ponieważ widzą w tym szansę na wyróżnienie się na zatłoczonym rynku oraz na przełamanie rosnącej obojętności konsumentów na reklamę tradycyjną. Badania przeprowadzone w Niemczech sugerują, że kampanie wykorzystujące ambient jako dodatek do zwykłych mediów są skuteczniejsze i sprzyjają wyrobieniu lepszej opinii o reklamowanych produktach. Silnym argumentem jest także fakt, że nowe media  są nastawione przede wszystkim na konsumentów dysponujących znaczną siłą nabywczą. Sami przedstawiciele firm oferujących nowe nośniki reklamy nie do końca są przekonani, z kim chcieli by być utożsamiani.

reklama WrocławPromocja miasta
Aby promowanie miasta i jego oferty przez postać celebryta, wykorzystywanej w działaniach reklamowych lub publicity było skuteczne – niezbędne jest dobre dopasowanie celebryta do tego, o czym chcesz poinformować. Pomyśl, jaki aspekt miejskiego wizerunku  chciałbyś podkreślić, a potem dobierz do niego celebryta. Planując współpracę z celebrytami, sprawdź, czy interesująca miasto grupa docelowa kojarzy wybraną przez Ciebie postać z określonymi cechami i znaczeniami . Sprawdź, czy ją ceni.
Nie jest tak, że każdy może promować wszystko. Kluczem do powodzenia kampanii reklamowej czy public relations jest stworzenie z celebrytą grupy celebrytów i miasta duetu, który jest zgodny i wie jak ze sobą współgrać.
Wyzwanie dla miast, które chą wykorzystać cząstke splendoru osobistości w promocji miejsc polega na właściwym zestawieniu miasta i idei, którą chcemy przekazać z odpowiednimi znaczeniami, jakie są związane z poszczególnymi celebrytami i wszystkim, co się wokół nich skupia.
Rekomendacja słynnej osoby, wykorzystanie jej jako eksperta w danej dziedzinie jest jednym z bardziej skutecznych sposobów współpracy na polu promocyjnym. Dlatego między innymi, modelki sprawdzają się w reklamach firm preparatów przeciwbólowych i witamin.
Miasta także stosują tę technikę dla swoich celów. Stąd słynny reżyser może mówić o potencjale filmowym miasta; uznany architekt o unikatowej architekturze miejskiej; obcokrajowiec, który przeniósł się do polskiego miasta może mówić o otwartości i tolerancji , jakiej doświadcza ze strony jego mieszkańców; a słynny pianista o kulturze tego miasta.

Sztuka jako ikona w reklamie
Nieocenionym źródłem ikon miejskich jest szeroko pojęta sztuka. Mnogość jej odmian i dyscyplin powoduje, że stosunkowo łatwo znaleźć tu symbol, który może zostać wykorzystany w promocji miasta.
Taki symbol niesie za sobą duży ładunek emocjonalny – tak jak sama sztuka – komunikuje DOZNANIA I UCZUCIA, BUDZI EMOCJE I ROZBUDZA WRAŻENIA ESTETYCZNE. A te są w promocji miast szczególnie cenne.
Pomyśl o konkretnych dziełach sztuki – Panorama Racławicka we Wrocławiu. Mona Lisa w Paryżu, Dama z Łasiczką w Krakowie. Albo o ośrodku kultury, takim jak muzeum, galeria – La Scala w Mediolanie, Muzeum w Bilbao. Zachęta w Warszawie, Opera Nova w Bydgoszczy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Piwnica pod Baranami w Krakowie.
Ikoną może też być film, serial, program telewizyjny, powieść, poezja, piosenka. Przykładów jest wiele – serial Alternatywny 4 i Ursynów w Warszawie, powieść „Blaszany Bębenek” i Gdańsk, wiersza „ W Szczebrzeszynie Chrząszcz brzmi w trzcinie” i Szczebrzeszyn. To niesamowity przykład tego, jak nazwa miejscowości, tak trudna do wymówienia stała się znana dzięki owadowi! Jej kariera sięga przecież nawet poza granice kraju! „ W szczebrzewszynie...” to popisowy numer na dowód charakteru języka ojczystego. Niejeden obcokrajowiec wie już, co to chrząszcz. Nawiasem mówiąc, w Szczebrzeszynie znajdziemy pomnik Chrząszcza! Ikoną może zostać nawet taniec. Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie z Buenos Aires? Z pewnością tango. Na oficjalnej stronie Buenos Aires widnieje między innymi zdjęcie pary tańczącej tango. To tak oczywisty motyw, że nie mogło zabraknąć go w przekazach promocyjnych. W końcu , jeśli jadę do boskiego Buenos, to mam na myśli stolicę tanga ! Ba, oczekuję a nawet mam zamiar zatańczyć go na ulicy! Buenos Aires nie może odebrać mi tej przyjemności, a samo zignorować ten roztańczony symbol.
Ikony są po prostu OCZEKIWANE. Mają być w mieście, które jest dzięki nim znane.

reklama wrocław
reklama WrocławGadżety miast
Prawie w każdym mieście znajdziesz klasyczny zestaw gadżetów: breloczki do kluczy, kubki, długopisy, notesy, podkładki, koszulki, czapki, smycze, apaszki, krawaty, kalendarze, puzzle – najczęściej z logo, herbem lub sloganem reklamowym miasta.
W miastach gadżet najczęściej traktowany jest po prostu jako „coś” co można przy okazji rozdać, wręczyć, podarować. Teoretycznie „klient” odchodzi z czymś ekstra w kieszeni, w końcu każdy lubi dostawać prezenty. Praktycznie – prawdopodobnie zostawi kubek w hotelu, bo ma już takich kilka; w t-shircie będzie kosił trawę na swojej posesji: a pióro –  właściwe nie byłoby takie złe, gdyby logo miasta nie było takie duże i wyraźne...
Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak trudno wykorzystać potencjał, jaki daje taki mały, niewinny gadżecik? Dla darczyńcy, czyli miasta liczy się sam fakt, że gadżet istnieje i można go komuś podarować, nie jest ważne jak wygląda i czy ma jakiś związek z tożsamością miasta. A obdarowany woli otrzymać coś WYJĄTKOWEGO  I NIETYPOWEGO. Woli gadżet, który odda charakter miasta, a nie długopis, na którym wystarczy podmienić PZU na Jelenią Górę, a na czapce z daszkiem Biedronkę na Kutno. I nie chodzi o to, że długopis sam w sobie jest zły, ale o to, że może być interesujący, jeśli jest wyjątkowy, charakterystyczny dla miasta, atrakcyjny i dobrej jakości.
Gadżet, jak inne narzędzia promocji, ma komunikować i prezentować mi8asto i jego markę – to co w nim charakterystyczne i wyjątkowe. Powinien być oryginalny, z pomysłem , estetyczny, może być zabawny, ale przede wszystkim musi nawiązać do SPECYFIKI miasta.  
Gadżety muszą mieć swój cel i grupy docelowe. Inny gadżet zainteresuje młodego turystę, a innego chętnie będą używać starsi mieszkańcy miasta. Dzieci chcą maskotek, a miłośnicy słodkości czekoladek. Ale przede wszystkim gadżet musi być SPÓJNY  z pozostałymi działaniami promocyjnymi.

Pomyśl o gadżecie jako o części większej CAŁOŚCI, o funkcji jaką może pełnić i jak może wesprzeć komunikowanie marki  miasta. Innymi słowy czy i jak pasuje do tak zwanej reszty.

Gusta są oczywiście różne, ale jeśli gadżet ma o mieście przypominać , to nie tylko o jego nazwie czy logo, ale przede wszystkim o jego charakterze i wyjątkowości – TOŻSAMOŚCI. Ma oddawać ducha miasta: powinien energetyzujący dla regionu o pozytywnej energii. Gadżet musi być spójny z przyjętą komunikacją marki miasta.


Literackie oblicza reklamy miast.
Książka postrzegana jest w kategoriach sztuki wyższej. Dlatego może być niezwykłym  nośnikiem promocyjnym miasta skierowanym do konkretnej gruby osób. Właśnie dlatego, wielbiciele „Mistrza i Małgorzaty” „pielgrzymują do Moskwy”, by szukać Wolanda na zaśmieconym skwerku zwanym Patriarszymi Prudami. Wszystkie przewodniki po szwajcarskim Davos przypominają, że to właśnie w tym uzdrowisku rozgrywa się akcja „Czarodziejskiej góry”.
A miłośnicy Szekspira mają swoje święte miejsca, gdzie literatura przenika się z rzeczywistością „ponure mury Elsynoru w Danii oraz okno w Weronie, w którym stała Julia podczas miłosnej rozmowy w Romeem.
reklama wrocławNowego uroku zyskała Barcelona, po tym jak powieść „Cień wiatru” Carlosa Ruiza Zafona, opowiadająca tajemniczą historię syna antykwariusza, sprzedano w milionowym nakładzie.
Autor zgodził się pomóc w powstaniu przewodnika po Barcelonie, by wszyscy fani mogli przejść tymi samymi uliczkami, po którym stąpali bohaterowie tej intrygującej i trzymającej w napięciu powieści.
Miejskich pejzaży przybywa także w powieściach detektywistycznych retro oraz kryminałach historycznych. W ten nurt wpisuje się m.in.: Lublin za sprawą książki Marcina Wrońskiego „Komisarz Maciejewski: Morderstwo pod cenzurą”; Poznań, w którym rozgrywa się akcja „Filatelisty” (2007) Zbigniewa Wojtysia; Oleśnica, w której umiejscowiony jest „Labirynt von Brauna” (2007) Rafała Dębskiego. O międzywojennej Warszawie pisze w  „Magnetyzerze” (2006) i „Bogini z Labradoru” (2007) Konrad T.Lewandowski. O szesnastowiecznym Krakowie Mariusz Wollny w powieści „Kacper Ryx” (2006), zaś o Krakowie z przełomu XIX i XX wieku Krzysztof Maćkowski w „Raporcie Badeni” (2007). Mamy do czynienia z naprawdę dużym zjawiskiem literackim, który aż czeka, aby wykorzystać go na potrzeby promocji miast.

reklama wrocaw

Wrocław Śladami Eberharda Mocka.
Szanse na stanie się kultowym miejscem ma Wrocław za sprawą cyklu kryminałów Marka Krajewskiego, najgłośniejszego dziś polskiego autora kryminałów. Książki tego autora spotkały się z doskonałym przyjeciem czytelników i krytyki. A akcję promocyjną powieści Krajewskiego zaangażował się zarówno wydawca, jak i samorząd.

Kampania reklamowa.
W 2006 roku Wrocław – ramię w ramię z wydawnictwem W.A.B.- reklamował „Festung Breslau” Marka Krajewskiego. Kampania realizowana była w największych polskich miastach i obejmowała 500 billboardów i 300 citylightów. Plakaty opatrzone były fotografią zrujnowanej ulicy Słowackiego i napisami „Ostatnie śledztwo Eberharda Mocka” oraz „Wrocław miastem spotkań”

Powstała również trasa turystyczna śladami Eberharda Mocka, bohatera książek Marka Krajewskiego – radcy kryminalnego wrocławskiej policji. Po trasie turystów oprowadzają specjalni przewodnicy.
Trasa jest wyznaczana przez niezliczone i dość nietypowe przybytki: karczmy, restauracje, kawiarnie i domy publiczne... Także przez miejsca wyjątkowo okrutnych zbrodni. Mocka nie spotykamy spacerującego po Ostrowie Tumskim, raczej zamyśla się nad kuflem spienionego piwa w jednym z niecieszących się dobrą opinią szynków. I choć przedwojenny Wrocław nie był „miastem występku na miarę Chicago” , dostarczał wystarczająco dużo zgryzot, żądnemu sprawiedliwości za wszelką cenę, komisarzowi. Mock miał kilka sposobów na owe zgryzoty. Wędrówka jego śladami pozwoli Ci odsłonić rąbka tajemnicy tej niecodziennej postaci.
Mapy turystyczne śladami... oraz publicity.
Temat samych książek Krajewskiego, jak i pomysł stworzenia mapy Wrocławia Eberharda Mocka stał się przedmiotem wielu publikacji w mediach. Dzięki takiemu publicity zainteresowanie Wrocławiem dodatkowo wzrosło .Działania medialne prowadzone były zarówno przed wydawcę książke, jak i przez Biuro Promocji Miasta Wrocławia. Mapy śladami Mocka można znaleźć m.in. na stroni internetowej miasta Wrocław. Dodatkowo dzięki wydawcy, również do samych ksiązek dołączone są mapy Wrocławia z lat 1927 i 1934, na których zaznaczone są miejsca wymienione w książce (mieszkanie Mocka, miejsca opisanych zabójstw etc.) oraz indeks nazw topograficznych (dane nazwy ulic po niemiecku i ich dzisiejsze, polskie odpowiedniki)

Postać Eberharda Mocka, radcy kryminalnego z Breslau powoli staje się symbolem Wrocławia. Jego stylizowany wizerunek trafił na souveniry ze stolicy Dolnego Śląska. Gadżety z Mockiem pojawiły się w Centrum Informacji Turystycznej na wrocławkim Rynku, Można je też kupić w internecie. Trafią do Empików i Domów Książki. Firma, która je produkuje, ma w planach kolejne souveniry: zestaw detektywistyczny, składający się z notesu i długopisu, a nawet mapę miasta z naniesionymi reklama wrocaw miejscami, w których bywał Mock.

Szansę na zainteresowanie Wrocławiem zagranicznych turystów rosną wraz z sukcesami wydawniczymi autora. Kontrakty na wydanie książek o Mocku podpisali już wydawcy z 17 krajów, m.in. francuski Gallimard, włoski Einaudi i niemiecki DTV. A Marek Krajewski ma już za sobą udany debiut, m.in. we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.
City placement może przyczynić się do spektakularnego sukcesu promocyjnego i turystycznego. Jeśli już zdarzy się tak, że właśnie Twojemu miastu przypadnie w udziale być bohaterem filmowych czy literackich hitów, bez względu na to, czy stało się tak przypadkowo czy w wyniku Twoim zabiegów, musisz umieć to świadomie i skutecznie przekuć na promocyjny sukces.

Jeszcze raz o reklamie zewnętrznej

Z tablicami reklamowymi spotykamy się na co dzień. Jest to rodzaj reklamy zewnętrznej. Jest szeroko stosowana w Polsce jako narzędzie do przekazywania informacji tekstem i grafiką. Ekran graficzny z umieszczoną reklama tekstową. Płyty są często montowane na ścianach, jak i wolno stojących konstrukcjach. Często stosowana są do nich podświetlenia.
W lecie 1981 roku pojawiły się pierwsze billboardy w paryskich miastach, a na nich została umieszczona atrakcyjna brunetka w bikini. Widniała na niej obietnica, że następnego dnia ściągnie górę i tak się stało. Następnego dnia na tablicach pojawiła się brunetka topless. Tym razem obietnica brzmiała: czwartego września ściągnę dół. Tak się też stało, tylko, że kobieta była odwrócona pupą. Posterowi towarzyszyło hasło: ". Avenir - spółka, która utrzymuje obietnicę plakatu".
Billboardy są jedną z form tzw. reklam zewnętrznych. Pojęcie reklamy zewnętrznej oznacza każdy rodzaj tablic reklamowych, kasetony, umieszczone w obszarach o wysokim ruchu pieszych i pojazdów.
Tablice reklamowe są przeznaczone dla klientów, którzy znajdują się w ciągłym ruchu i nie mają czasu na czytanie prasy, czy oglądanie telewizji. I chociaż wykorzystanie plakatów może selektywnie dotrzeć do klientów w określonym obszarze geograficznym, to nie jest on absolutnie selektywny jeśli chodzi o konsumentów lub psychografię demograficzną. Poster właśnie dociera do wszystkich!
Plakaty posiadają jednak wiele zalet. Po pierwsze, są stosunkowo tanią formą reklamy. Po drugie, ze względu na jego (czasami naprawdę imponujące) rozmiary i transparenty mają szansę wywrzeć duże wrażenie na publiczności. Potencjalny klient w kontakcie z plakatem na pewno zwróci uwagę na niego, pamięta hasło i nazwę marki produktu. Plakat jest świetnym "zyskiem" w umysłach konsumentów mocujących kampanię reklamową w prasie i telewizji.

Zasada uczciwości reklamy

Większość odbiorców reklam ma poważny problem z uwierzeniem w ich uczciwe intencje. Dla jednych reklama to nic innego, jak stek kłamstw, mających na celu „naciągnięcie” klientów. Inni uważają, że każdy produkt w gruncie rzeczy jest taki sam, zaś reklama kojarzy im się z próbami manipulacji w celu zachęcenia do sprzedaży.
Czy reklama to faktycznie same kłamstwa?Wbrew przekonaniu wielu osób we współczesnej reklamie obowiązuje szereg ważnych zasad, których łamanie może poważnie zaszkodzić firmie.
Wśród tych wszystkich zasad ważną rolę odgrywa zgodność treści reklamowej z obowiązującym prawem, jednak coraz większe znaczenie ma zasada uczciwości. Uczciwa reklama musi spełnić kilka istotnych warunków. 
Przede wszystkim nie może ona wykorzystywać zaufania, jaki klient obdarzył firmę, źle widziane są również wszelkiego rodzaju próby wpływania na podświadomość odbiorców. Kolejnymi sprawami, których nie można wykorzystywać w reklamie, są: brak wiedzy oraz brak doświadczenia potencjalnych klientów.
Uczciwa reklama nie może odwoływać się również do lęków i przesądów, nie może wykorzystywać uprzedzeń oraz wykorzystywać tzw. niskich instynktów. A co najważniejsze – uczciwa reklama nie może mijać się z prawdą.
Czy warto dbać o przestrzeganie tych zasad? Jak się okazuje – warto. Uczciwa reklama może być skuteczna, zaś stosująca się do zasad uczciwości firma zyskuje znacznie większy szacunek w oczach klientów niż te przedsiębiorstwa, które chcą skutecznie sprzedawać swe produkty.

 reklama wrocław

Związek między umieszczeniem tekstu i ilustracji.
Większość drukowanych reklam składa się z tekstu i ilustracji. Pojawia się więc pytanie, jak umieścić względem siebie te dwa elementy. Ogólnie można stwierdzić, że większa spostrzegawczość dotyczy ilustracji niż tekstu. Pozycje „góra-dół” osiągnęły prawie podobne wyniki. Podczas porównywania ustawienia ilustracji typu „prawo – lewo” okazało się , że prawa pozycja ma niewielką przewagę.
Zleceniodawca reklamy był częściej identyfikowany, jeśli najpierw brano od uwagę ilustrację. Natomiast silniejsze zwrócenie uwagi na tekst na pierwszym miejscu prowadziło do zwiększenia stopnia ponownego rozpoznania tekstu. 
Stwierdzono, że tekst pod ilustracją jest lepiej rejestrowany, niż gdyby się znajdował nad nią, a także, że tekst po prawej stronie ilustracji jest lepiej rejestrowany , niż gdyby się znajdował po jej lewej stronie.
Nadal jednak ilustracja jest szybciej rejestrowana niż tekst. Jeśli chodzi przypomnienie sobie treści tekstu, to było ono lepsze, gdy tekst umieszczono pod rysunkiem , zaś jeśli chodzi o układ „lewo – prawo”, nie wystąpiły żadne różnice.

Reklam zewnętrzna

Najstarszym środkiem stosowanym w reklamie, którego początki ściśle wiążą się ze sztuką plakatu. Reklama zewnętrzna do dnia dzisiejszego ma ogromne znaczenie. Korzysta nie tylko z plakatów i szyldów reklamowych, ale i z innych metod takich jak reklama na samochodach, banerach.
To reklama umieszczana na środkach komunikacji miejskiej oraz w miejscach sprzedaży, na arenach sportowych lub też w centrach wielkich miast. Jest też obecna przy ruchliwych drogach, przy których pojawiają się duże tablice reklamowe znane jako billboardy.
Pojawia się też w pobliżu dworców czy przystanków komunikacji miejskiej, gdzie może spotkać się z zainteresowaniem oczekujących pasażerów. Największymi zaletami reklamy zewnętrznej są różnorodne środki, z których można korzystać oraz masowość jej oddziaływania.
Reklama zewnętrza jest najczęściej stosowana jako uzupełnienie dla większej kampanii reklamowej, bazującej głównie na reklamie telewizyjnej, radiowej oraz prasowej a dzisiaj już internetowej.
Zdarzają się jednak i takie sytuacje, w których to właśnie reklama zewnętrzna gra pierwsze skrzypce. Może tak być np. w kampaniach reklamowych stosowanych przez detalistów, gdzie najważniejszą sprawą jest zasięg geograficzny reklamy.

reklama wrocław


reklama WrocławFormalne aspekty reklamy

Gazety, czasopisma, telewizja i internet to najbardziej masowe nośnikiem reklamy. Na jej skuteczność w tych mediach wpływ ma oczywiście popularność i nakład danego tytułu, adresu strony www, ale poza tymi czynnikami są jeszcze inne, bardziej formalne.
Tych również nie wolno lekceważyć. Badania rozpoznawalności zamieszczonych w prasie tekstów reklamowych wykazały, 37,4% liter nie zostało w ogóle, bądź zostało fałszywie rozpoznanych zaś słów 17%.
Interesującym wynikiem badań jest fakt, że jeżeli chodzi o tłusty druk, to bardzo dobrze były rozpoznawane pojedyncze litery, podczas gdy całe słowa stawały się niezbyt czytelne.
Okazało się, że tłusty druk i kursywa są mało przystosowane do podkreśleń w tekście. W przypadku kursywy stwierdzono, że podkreślenia są mniej czytelne, niż to co zostało napisane normalnym drukiem.
Tłusty druk utrudnia szybkie czytanie, nadaje się zaś na nagłówki. Do podkreśleń najbardziej nadają się druki półtłuste i chude podczas gdy kursywa prawie we wszystkich badaniach wpłynęła negatywnie na prędkość czytania. Typowym przykładem psychologicznego jest tłusty druk, który kojarzy się z nekrologami. Naukowcy przypuszczają, że duże litery najlepiej trafiają do świadomości niż małe.
W grupie liter małych tę samą właściwość przejawiają litery długie nad kreską (np. k, l), następnie długie pod kreską (np. g, p), na końcu zaś pozostałe, leżące na kresce. Naukowcy dowodzą prawidłowości powyższych stwierdzeń tym, że górna część liter jest najważniejsza dla czytelności.
Może to wynikać z tego, że liter są pisane z góry na dół.
Po za tym niektóre ważne szczegóły liter mieszczą się w górnej części liter (np. kreska w literach t i ł, czy kropka nad i). Okazało się, że teksty pisane dużymi literami tracą swoją siłę reklamową przy ciągłym tekście.
Pośród dużych liter najlepiej rozczytywane są A i L, podczas gdy B, G i Q miały niskie wyniki. Jest to spowodowane prawdopodobieństwem wzajemnego pomylenia tych liter (np. O z Q, G z C). Elementy charakterystyczne litery powinny zostać wyraźnie zaznaczone np. pozioma kreska w T.
Kreski nie powinny leżeć zbyt blisko siebie np. w A, V, X czy Z, środkowe poziome kreski w E i F powinny być krótsze od górnych, a oprócz tego nie mogą być zbyt cienkie.
Wśród małych liter czytelne okazały się d, m, p, q, i w, podczas gdy c, e , i , n oraz l były mniej czytelne. Sformułowano następujące reguły:litery, zajmujące większą powierzchnię są czytelniejsze, wyraźniej ustawione liter są czytelniejsze, cienkie linie np. w literze powinny być używane z dużą rozwagą.

reklama wrocław

Reklama Wrocław to forma reklamy rządząca się specyficznymi prawami zwłaszcza we Wrocławiu, gdzie przepisy nie są kompleksowo ukształtowane a logika nie zawsze zwycięża nad chęcią promocji i zysku.
Wrocław jakoś to zniesie, twierdzą niektórzy bazując na opinii, że to przecież miasto biznesu. Jednak szczególnie kontrowersyjną formą reklamy z punktu widzenia estetyki budynków są banery reklamowe.
Wrocław jako miasto zabytkowe nie powinien pozwalać na bezkrytyczne stosunek do różnych form reklamy. Oklejanie witryn punktów usługowych czy reklamy wielkoformatowe nie zawsze zawierają treści dobrane ze smakiem. 
Nie każda reklama umieszczona na budynku lub jego części będzie jednak nieszkodliwa dla wyglądu domów z początku ubiegłego wieku. Inaczej wygląda sytuacja z oklejaniem samochodów. Wrocław jako miasto o dużym natężeniu ruchu powinien promować takie mobilne nośniki różnych form reklamy.

Zróżnicowane argumenty w reklamie
Dwa najczęściej używane argumenty w sprzedaż produktów spożywczych, zarówno w reklamówkach krajowych, jak i międzynarodowych, można określić jako It’s good oraz klasyczny Sex&Romance.
W reklamach o zasięgu międzynarodowym często używany jest również tzw. Personal gratification odwołujący się do hedonizmu nabywców oraz modne ostatnio hasło Health, czyli namawianie do zdrowej konsumpcji.
Częste używanie argumentu It’s good w reklamach narodowych wiąże się z tym, że większość artykułow obecnych na danym rynku znajduje się w tzw. fazie dojrzałości produktu.
Dla producenta – ogłoszeniodawcy najważniejsze jest wtedy stworzenie mocnego wizerunku marki (brand image), a nie opracowanie konkretnego argumentu do sprzedaży produktu.
Zależnie od kraju i kultury zmienia się stopień otwarcia konsumentów na argumenty reklamodawców. Niemcy są najbardziej wrażliwi na argument tradycji.
Do Anglików lepiej przemawia hasło: krajowe pochodzenie, a Francuzi nie potrafią oprzeć się argumentowi : okaż swą indywidualność.
Najbardziej otwarci są Włosi i Niemcy, najbardziej międzynarodowi – Hiszpanie. Ci ostatni okazują się również najbardziej podatni na argumenty związane z hedonizmem i nowoczesnością.
Holendrów natomiast cechuje odporność na działanie wszelkich form reklamy. Argumentów bardziej ekonomicznych (typu cena lub stosunek jakości do ceny) używa się w kampaniach narodowych, gdyż zwykle są one związane z różnego rodzaju promocjami o zasięgu lokalnym.

oklejanie samochodów wrocław

Muzyka potęguje emocje.

Istotną rolę zarówno w reklamach narodowych, jak i globalnych spełnia muzyka. W większości z nich jest ona nawet ważniejsza od słów, przyciągając uwagę widza i pośrednicząc w przekazywaniu emocji. Słowa pojawiają się zazwyczaj później, ponieważ wymaga ich scenariusz (dialog między aktorami), bądź po to , by przekazać informację o produkcie.
Krótkie wstawki muzyczne typu jingle stosowane są jednak bardzo rzadko (oprócz Anglii, gdzie prawie każda reklamówka posiada swoją specyficzną muzyczną wizytówkę).
Część filmów reklamowych posługuje się wyłącznie obrazem i muzyką, rezygnując z użycia słowa mówionego. Najczęściej metoda ta jest stosowana w Stanach Zjednoczonych.
Reklamie międzynarodowej często zarzuca się zbytnie upraszczanie, zubożanie i sprawdzanie wszystkiego do wspólnego mianownika. Wbrew jednak temu co się powszechnie sądzi, reklamy o przeznaczeniu międzynarodowym nie są bardziej mdłe i banalne, ani mniej twórcze od reklam o zasięgu lokalnym.
Przeciwnie: budżety przeznaczane na ich realizację są najczęściej znacznie większe od budżetów reklam krajowych, a to powoduje, że są one pod każdym względem szczególnie dopracowane.


reklama Wrocław

Znaczenie wrodzonych reakcji emocjonalnych w reklamie.

Człowiek wyposażony został przez naturę w wiele zachowań, które zalicza się do instynktownych. Te automatyczne zachowania przebiegające poza refleksją, można wyzwolić w niezauważalny sposób, czego najlepszą ilustrację stanowi reakcja opiekuńcza. Czy zwrócili państwo uwagę na częstość pojawiania się w reklamie niemowląt, psich szczeniąt, źrebaków, piskląt innych młodych zwierząt?

Działają one na odbiorcę w szczególny sposób: łatwo przyciągają jego uwagę i natychmiast budzą sympatię, tworząc sprzyjającą aurę dla całości ogłoszenia. Nie dzieje się tak bez powodu. Dochodzi w tym przypadku do wyzwolenia wrodzonej reakcji opiekuńczej, która pojawia się automatycznie na widok kształtu głowy charakterystycznego dla zwierząt i człowieka w bardzo wczesnym wieku.
Drugim wrodzonym mechanizmem wykorzystywanym masowo w reklamie jest reakcja na ludzką twarz. Niemowlę reaguje na nią bezwiednym uśmiechem czasami już w pierwszych dniach życia, co stwarza podstawę trwałej więzi z rodzicami. W późniejszych miesiącach twarz staje się obiektem szczególnie uprzywilejowanym i pełni tę rolę przez całe życie.
Pozwala szybko i bezbłędnie poznawać reakcję innym osób, z wyjątkiem oczywiście pokerzystów, którzy muszą jednak długo ćwiczyć ukrywanie swoich stanów wewnętrznych.
Przy pomocy wyrazu twarzy łatwo da się kształtować odpowiedź emocjonalną odbiorcy na reklamę, a taki przekaz jest szczególnie sugestywny i szybki, ponieważ w swej najgłębszej warstwie nie podlega cenzurze świadomości.

Forma ważniejsza od treści


Muzyka stosowana w reklamie radiowej czy w telewizyjnej dla przeciętnego widza stanowi tylko ilustrację czy oprawę samego komunikatu. Jak pokazują jednak przykłady wpływu tempa melodii na zachowanie konsumentów w sklepach i restauracjach , wcale tak być nie musi.

reklama Wrocław

Dzięki badaniom psychologicznym wiemy bowiem, że dźwięki muzyki mogą wyzwalać w człowieku całą gamę emocji.
Od silnego wzburzenia po ukojenie, co już w starożytności zauważył Arystoteles, a współcześnie bywa wykorzystywane w psychoterapii. Amerykańska firma MUZAK od lat używa tych odkryć w jeszcze innym celu.
Twierdzi, że potrafi dla każdego miejsca pracy dostarczyć muzykę, dzięki której pracownicy szybciej i z mniejszą ilością błędów będą wykonywali swoje czynności. Podobnie dzieje się w przypadku reklamy.
Przy pomocy oprawy muzycznej szczególnie łatwo na przykład stworzyć pozytywną postawę wobec towaru, oczywiście bez jakiejkolwiek refleksji u odbiorcy. G.J. Gorn wykonał banalnym studentom amerykańskich uczelni dwa slajdy przedstawiające to samo pióro w dwóch wersjach kolorystycznych (niebieskie i różowe). Prezentację jednego z nich łączono z graną w tle muzyką pop, a drugiego zaś z utworami klasycznej muzyki indyjskiej.
Kiedy osoby biorące udział w eksperymencie proszono o wybór któregoś z piór, w 79 proc. przypadków wskazywały one to , które pojawiło się się z muzyką pop w tle. Drugim źródłem szczególnie silnych wpływów na konsumenta jest stosowanie w reklamie koloru.
Również w ten sposób można w znacznym stopniu kierować jego reakcjami emocjonalnymi. Na przykład barwa niebieska działa uspokajająco, sprzyja skupieniu, a przy tym obniża ciśnienie krwi, liczbę uderzeń serca i częstotliwość oddechu.
Wielokrotnie publikowane w telewizji reklamy kosmetyków dla dzieci „Penaten” świetnie pokazują, jak je użycie pozwala się widzowi odprężyć, gdy na ekranie pojawia się niemowlę – postać budząca sporo emocji już u nastolatków (przedwczesna ciąża), ale także osób w wieku emerytalnym (wnuki na głowie).
Ryzykowne skojarzenie zimnej barwy niebieskiej z kosmetykami „Penaten” stanowi więc w psychologicznego punktu widzenia działanie bardzo celne.
W jego efekcie krótka opowieść na temat pielęgnacji niemowlęcia dociera do widza w sprzyjającej atmosferze.


reklama WrocławWybór, briefing i ocena agencji.

Jednym z powodów, dla których wielu firmom nie udaje się wydobyć maksimum efektywności wynikającej ze współpracy z agencjami, jest brak wiedzy o tym, w jaki sposób ona funkcjonuje.
Agencja ma z reguły tylko trzy rzeczy do sprzedania klientowi: swój czas, swój talent oraz sposób, w jaki je organizuje. Jasne zrozumienie tych podstawowych elementów raczej może nam pomóc niż przeszkodzić w stworzeniu i utrzymaniu owocnej współpracy i pozwoli uniknąć powszechnych problemów, jakie wynikają ze zbyt częstych zmian agencji.
Podstawą korzystnego i trwałego partnerstwa pomiędzy klientem i agencją jest wczesne ustalenie zasad i dyscypliny współpracy. Ideałem jest ujęcie tego w formie jasnej umowy na piśmie.
Przyczyn wielu problemów pomiędzy reklamodawcą a agencją często należy doszukiwać się w braku wystarczającego zaangażowania advertisera w wyszukiwanie takiego usługodawcy, który byłby w stanie w jak największym stopniu zaspokoić konkretne potrzeby.
Po dokonaniu wyboru agencji pierwszą podstawową zasadą jest postępowanie zgodne z ustalonym trybem i metodą porozumienia się. Nic nie jest bardziej szkodliwe dla współpracy niż niewłaściwie określone lub niewłaściwie stosowane sposoby komunikowania się.
Szczególnie ważne jest, aby agencja wiedziała, do kogo należy ostateczna decyzja w sprawie reklamy. Jeżeli jest to dyrektor naczelny, wówczas agencja musi dokładnie wiedzieć, do jakiego stopnia kierownik lub dyrektor ds. reklamy czy marketingu ma prawo domagać się zmian planów, zanim zapadnie decyzja na górze.
Wiele bardzo marnych kampanii reklamowych powstaje właśnie w wyniku kompromisu pomiędzy pierwotnymi propozycjami agencji i żądaniami klienta na poszczególnych szczeblach hierarchii.Jednym ze sposobów, aczkolwiek dość skomplikowanym, na obejście problemów związanych z zatwierdzeniem reklamy, jest ustalenie, że żadne zmiany wprowadzane do planu kampanii nie odbierają agencji prawa przedstawienia swojej pierwotnej propozycji osobie podejmującej ostateczną decyzję.
Jednak jasno określony formalny system komunikacji i zatwierdzania, mimo iż posiada zasadnicze znaczenie, nie stanowi pełnej recepty na owocną współpracę.
Oto zestaw podstawowych czynników, które ją zazwyczaj poważnie utrudniają (dotyczy to obu stron):

    niekompetencja personelu;
    spadek sprzedaży (wzrost konkurencji);
    zmiany personalne lub zmiana właściciela agencji;
    niestabilność finansowa jednej ze stron;
    ogólny brak zadowolenia z kampanii reklamowych;
    kiepska obsługa klienta;
    reorganizacja lub przejęcie klienta przez inne przedsiębiorstwo.
    zmiany podstawowych warunków kontraktu;
    opóźnienia w regulowaniu rachunków

Z powyższych dziewięciu punktów tylko 3, 4 i 7 stanowią problemy, których nie można rozwiązać drogą dyskusji i poprawek. Jeśli chodzi o punkt 2, który często bywa powodem rozejścia się obu stron, należy uświadomić sobie, że do takiego stanu rzeczy może przyczynić się wiele czynników poza reklamą a przedmiotem troski zarówno klienta, jak i agencji powinno być dokładne ich zbadanie, zanim jeszcze zmieszany z błotem pion reklamy jako winowajców. Jest wiele aspektów marketing-maxu, które mogą zniweczyć efekt dobrej kampanii reklamowej.
Dlatego też przed wypowiedzeniem umowy agencji należy sprawdzić, czy ma porządek na własnym podwórku.

 Zapraszamy na inne strony naszego serwisu:
- Agencja Reklamowa Wrocław
- Strona główna
- Oklejanie samochodów
- Tablice reklamowe
- Tworzenie stron Wrocław
- Pozycjonowaie stron www
- Baner reklamowe
- Szyldy Wrocław
- Kasetony reklamowe
- Oklejanie witryn
- Stojaki reklamowe
- Litery przestrzenne
- Wizytówki
- Ulotki reklamowe
- Oferta dla nowych Firm


AKTUALNOŚCI BRANŻOWE


Jak oglądamy reklamy w internecie?

Z ostatnich badaniach Google’e wynika, ze ponad 50% banerów reklamowych znajdujących się na stronach internetowych nie jest oglądana przez odwiedzających serwisy www.
Niewłaściwe położenie, rozmiar i format baneru reklamowego to najczęściej podawane powody nieodpowiedniej skuteczności przeprowadzanych akcji reklamowych w sieci.
Dane zebrane w badaniu mówią nam, że rozmiar 160 px x 600 pikseli, 120 px x 600px jest widoczna przez 53% czasu przebywania na stronie a reklama o rozmiarze 300 px x 250 px jest oglądana przez 41% czasu poświęconego na stronie.
Położenie reklamy na stronie też jest różnie oglądane. W miejscu widocznym zaraz po otwarciu strony www reklama jest oglądana przez 68% a reklama położona poniżej wspomnianej części tylko 40%.  Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/

Wzrost sprzedaży e-gazet.

Wydania papierowe nadal przeważają na rynku prasy nad elektronicznymi wersjami, choć coraz częściej czytamy e-gazety.
Jak podają statystyki rynek prasy papierowej jest w tendencji spadkowej a rynek prasy elektronicznej w tendencji wzrostowej. Liderem prasy elektronicznej jest Ruch S.A.

W pierwszych 6 miesiącach 2014 roku spadki sprzedaży odnotowały prawie wszystkie gazety codzienne. Największy spadek to Gazeta Wyborcza – 17%.
Wydania elektroniczne wzrosły o prawie 7% „Dziennika Gazety Prawnej”. Druga jest „Rzeczypospolita” ze średnią e- sprzedażą na poziomie 7,2 tys. (wzrost o 45,55 proc.), a trzeci „Puls Biznesu” ‒ 2,4 tys. egzemplarzy (wzrost o 9,07 proc.).

Ruch SA - najstarsza polska firma zajmującą się dystrybucją gazet. Dziś dysponuje siecią 2,5 tys. kiosków w całym kraju. Zajmuje się dystrybucją ok. 6 tys. tytułów prasowych.

Ożywienie na rynku reklamy telewizyjnej
Po dwóch latach notowanych spadków na rynek reklamy tv w tym roku wróciło ożywienie. Z analiz domu mediowego Starlink wynika, że jego wartość w I półroczu wzrosła o 5 proc. do 1,9 mld zł. Rośnie udział stacji tematycznych w tym rynku, co – zdaniem Piotra Bieńko, prezesa domu mediowego Codemedia – daje więcej możliwości lepszego adresowania kampanie reklamowe.

Wysokie ceny w głównych stacjach telewizyjnych powoduje, że firmy coraz częściej decydują się na przeprowadzanie kampanii w kanałach tematycznych. Zdaniem rozmówcy agencji informacyjnej Newseria Biznes, kluczem do sukcesu jest właściwy dobór kanałów, którymi z rynkiem ma się komunikować reklamodawca.

Miesięcznik „Dobre Rady” na czele sprzedaży.

Jak podaje Wirtualnemedia.pl w raporcie zestawienia miesięczników czołówkę zdominowały pisma poradnikowe. Dobre Rady z wynikiem 325 709 egz zajęło pierwsze miejsce wyprzedzając „Kobietę i Życie” (304 854 egz) i „Przyślij Przepis” 272 854 egz.
W pierwszej dziesiątce raportu aż sześć pozycji zajęły magazyny poradnikowe dla pań.
Ponadto w top 10 znalazło się jedno pismo luksusowe i trzy miejsca dla pism o tematyce kulinarnej.

Mniej wydatków na reklamę wizualna w 2014 roku?

reklama WrocławPo dziewięciu miesiącach 2014 roku wydatki na reklamę zewnętrzną wyniosły 321 mln zł, to jest o 1,5 procent mniej niż w 2013 roku. W tym roku jak wszyscy wiemy wpływ na budżet branży mają wybory. Należy tez podkreślić zwiększone wydatki na reklamę w branży producentów żywności i sieci sklepów.
W trzecim kwartale największy udział w rynku wydatków ma branża handlowa, wzrost o 4% w skali roku, reklama tranzytowa wzrost o10%, natomiast spadek zanotowała branża telekomunikacyjna.

Komunikat reklamowy jako zbiór cech pożądanych

Tekst reklamowy powinien być prawdziwy, albo przynajmniej trudny do podważenia. Są to cechy relacyjne, wynikające ze stosunku tekstu do rzeczywistości. Ale formułowane są też dezyderaty dotyczące już ściśle warstwy językowej przekazu.

Spośród licznych postulowanych cech językowych tekstu reklamowego bodaj najczęściej wymienia się atrakcyjność, sugestywność, zrozumiałość, łatwość zapamiętywania, zwięzłość i oryginalność. Są to pożądane właściwości całego komunikatu, a przede wszystkim sloganu. Każda z nich jest od innych niezależna: tekst zrozumiały nie musi być koniecznie sugestywny, a zwięzły – atrakcyjny.

Są jednak ze sobą związane: zwięzłość potęguje atrakcyjność. Ostatnie cztery cechy wydają się możliwe do stwierdzenia  metodą porównań. Tekst jest bardziej lub mniej zrozumiały i na ogół wiemy, dlaczego. Także o tym, że łatwiej lub trudniej go zapamiętać, decydują zauważalne i dające się opisać cechy.
Zwięzłość bodaj najłatwiej rozpoznać, a oryginalność stanowi niepowtarzalność zastosowanych środków językowych. Przy wszystkich zastrzeżeniach wynikających ze zróżnicowaniach odbiorców można jednak pokusić się o sformułowanie ogólnych zasad spełniania przez teksty również dwóch pierwszych wymogów.

Wydatki na reklamę interentową w 2014 roku

Rynek reklamy internetowej przyśpiesza. Według ostatnich badania IAB AdEx za pierwszy kwartał - o kolejne 7 procent. To oznacza, ze ubiegłoroczny rekord, czyli wynik 2,4 miliarda złotych zostanie przekroczony.

A przypomnijmy jak było w 2012 wydatki wzrosły o 10 procent. Choc dynamika na
pierwszy rzut oka może robić wrażenie, to gdyby spojrzeć na wyniki uzyskiwane w latach ubiegłych, wynik za ubiegły rok jest raczej słaby. Począwszy od 2008 roku, polska reklama online rosła średnio w tempie ponad 22 procent.

Reklama online opłaca się z kilku powodów. Jest tańsza od telewizyjnej, jest mierzalna (możemy wyliczyć zysk z każdej kampanii reklamowej), analizujemy,  i poprawiamy jej wyniki oraz angażujemy widza. - Gdy dojdzie do interakcji, jest większa szansa na zainteresowanie widza produktem lub usługa. To pierwszy krok do uzyskania zwrotu z inwestycji.

Źródło:interaktywnie.com

Wzorcowy slogan

Slogan powinien być krótki, łączyć znane z nieznanymi i aktywizować. Cóż bardziej pobudza niż wezwanie „No to Frugo”. „Frugo” jako slogan było prawie nieznane.
To niemal rekord lapidarnej skuteczności, choć okupionej dawką niezbyt sympatycznej agresji. Ten slogan jest bodaj wzorcowym sposobem wykorzystania podstawowych zasad perswazji.

Jest jednym z najlapidarniejszych. Zawiera łatwo odczytywany impuls jednak bez rozkaxnika, który czasem razi. W pobudzaniu łączy nadawcę z odbiorcą. Jest eufoniczny i dobrze zrytmizowany.Wezwanie „No to...”jest łatwo umieszczane w swobodnej odmianie języka, właściwej dla młodzieży, ale nie tu zbędnego luzactwa.

Z tym wezwaniem wiąze się nazwa, na zasadzie perswazyjnego łączenia czegoś dobrze znanego z nowym i polecanym. Nazwa zawiera  atrakcyjny ładunek agresji, może być rozumiana jako zachęta do rozprawy z kimś. Skutecznie wywołuje aktywny stosunek do produktu.

Prawa autorskie do strony www

Zamawiając stronę powinniśmy mieć świadomość o prawach i obowiązkach wykonawcy i zamawiającego. Strona internetowa składa się z layoutu czyli elementów graficznych, które wspólnie składają się na wygląd strony internetowej (font, kolorystyka, elementy graficzne i układ strony) oraz rozwiązań technicznych serwisu.

Projekt plastyczny strony www, chronionym przez prawo autorskie może być zarówno praca zaakceptowana jako produkt końcowy, ale również jego poszczególne etapy (propozycje projektów www).

Dokonanie zapłaty za wykonanie projektu strony www nie jest równoznaczne z tym, że nabywamy prawo do jego swobodnego wykorzystania. Do tego konieczne jest jeszcze uzyskanie odpowiedniej zgody wykonawcy na korzystanie z projektu strony www bądź nabycie do niego autorskich praw majątkowych.
Dopiero po podpisaniu odpowiedniej umowy, gdzie będą określone warunki korzystania, możemy swobodnie rozporządzać trony www. Najczęściej mamy do czynienia z dodatkową opłatą w wysokości od 50% do 300% wartości zamówienia.
Źródła: forumprawne.org, gazetaprawna.pl,signs.pl

Nowe i stare pomysły w reklamie

Największa część działań marketigowych/reklamowych stanowi dostarczanie i konsumpcja  opowieści. Fakt ten jest tak ogólny i powszechny, że zazwyczaj umyka naszej uwagi, lub tak widoczny i zauważalny, że przenika całe nasze doświadczenie.

Opowieści kupuje się i sprzedaje, stanowią one elementy środków wymiany informacji, iformacji opowiadającej o towarach i usługach.

Agencje reklamowe stale poszukują nowych sposobów efektywnego docierania do konsumentów, ale siła nowości jest zwykle bardzo krótkotrwała. Widać dzisiaj, że nie wystarczy zwiększyć budżet, aby siłą w wymusić uwagę.

Namolna reklama, która zamęcza konsumenta swoja intensywnością, jest po prostu coraz bardziej nieskuteczna.
Jednym z pomysłów na zdobycie przychylności odbiorców jest czynienie z marki integralnego elementu rozrywki i szeroko pojętej kultury. Tym właśnie tłumaczy się stale rosnącą popularność umieszczania markowych produktów w filmach.

Ta forma dotarcia do klienta uchodzi za nienachalną formę reklamy, która ze względu na połączenie z akcją filmu może być bardzo skuteczna.
Posiadanie głównego bohatera filmu w roli  użytkownika samochodu, telewizora, maszynki do golenia jest lepszy niż normalna reklama.

Otrzymujemy dwie rzeczy na raz – przekaz o produkcie i zachętę ze strony gwiazdy, która zwykle nie zawsze chce występować w reklamach.

Innym pomysłem jest produkowanie bardziej zróżnicowanych komunikatów – zamiast w wielkiej kampanii wykorzystywać jeden film czy jeden wzór ogłoszenia prasowego, przygotowuje się nieraz po kilkanaście czy kilkadziesiąt różnych przekazów, aby mniej się nudziły.

W kampanii wyborczej Ronalda Reagana w 1984 roku wykorzystywano sześćdziesiąt pięć reklamówek telewizyjnych. W ostatniej kampanii Microsoftu, zaplanowanej na rok, przygotowano pięćdziesiąt jeden spotów telewizyjnych, trzydzieści dziewięć reklam prasowych i dwieście pięćdziesiąt reklam internetowych.

Nissan, w jednej ze swoich najnowszych kampanii chce posłużyć się serialem reklamowym, składającym się z wielu odcinków trwających łącznie dwadzieścia cztery minuty, aby widzowie mogli się zaangażować w treść i czekać na dalszy ciąg.

Niestety, jak podkreślają niektórzy eksperci, to niekoniecznie musi radykalnie zwiększać efektywność kampanii – wysiłki pojedynczych reklamodawców, chociaż chwalebne na niewiele się zdają, gdyż w tym czasie inni wciąż po staremu przynudzają i odpycha to konsumentów od całej telewizji jako medium.

Nie brak różnych innych pomysłów , które mają sprawić, że konsumenci z powrotem zaczną uważnie oglądać reklamy.
Na przykład telewizja Fox ogłosiła niedawno, że widzowie będą mogli sami decydować o tym, jakie reklamy zobaczą.
W założeniu system ma działać tak, że reklamodawcy dostarczą do stacji wiele różnych wersji swoich reklam (nawet dwadzieścia) i wszystkie one będą równocześnie dostępne do wyboru oglądających.
Z kolei telewizja pogodowa Weather Channel zamierza dostosować treść emitowanych reklam do zapowiadanej pogody, a inni nadawcy ogłosili zamiar targetowania według zainteresowań i charakterystyki demograficznej widzów.

Wszystkie te wysiłki to jednak zaledwie pojedyncze rozwiązania techniczne, które mogą pomóc tylko częściowo.

Problem nie ogranicza się do samej telewizji i byłoby błędem postrzegać go tylko po prostu jako kwestię trudności z przyciągnięciem uwagi do reklam.
Konsumenci, z jakimi mamy dzisiaj do czynienia, są generalnie inni niż dawniej i nie chodzi o jedną czy drugą sztuczkę, która ma rzekomo odmienić rzeczywistość.

W reklamie powstała generalna potrzeba wypracowania nowego podejścia, a nie paru kolejnych sztuczek. To nowe podejście stało się znane pod hasłem zintegrowanej komunikacji.

oklejanie witryn WrocławKiedy w latach dwudziestych pojawiło sie radio, agencje reklamowe nie dostrzegały w tym nic dla siebie atrakcyjnego. Wprost przeciwnie, nie wyobrażam sobie, że mozna wpływać na konsumenta nie używając obrazów, a słowa i dźwięki wydawały sie być zbyt ulotne i zależne od hałasu otocznenia.

Zapraszamy na inne strony serwisu!

Strona główna, Oklejanie witryn Wrocław - Oklejanie witryn sklepowych WrocławUsuwanie folii Wroclaw  - Oklejanie samochodów Wrocław Oklejanie samochodów folią Wrocław - Tablice reklamowe Wrocław -strony internetowe Wrocław - banery reklamowe Wrocław - Pozycjonowaie stron www - Ogrodzenia placu budowy reklmą - Szyldy Wrocław - Kasetony reklamowe Reklama Wrocław - Stojaki reklamowe Litery przestrzenne Wizytówki -Ulotki reklamowe Oferta dla nowych Firm - Stoiska targowe Wrocław - Rollupy Wrocław - Ciekawostki - Przyciemnianie szyb Oklejanie witryn Legnica - Oklejanie witryn Oława - Oklejanie witryn Rawicz - Oklejanie witryn Świdnica - Oklejanie witryn Oleśnica - Makiety architektoniczne   Makiety zamków  Makiety domów  Makiety cennik Modele